kent otel
08 Mart 2017 Çarşamba 16:16
Kültürevleri ürünlerini fuarda sergileyecek

Yüreğir Belediyesi 9-11 Mart 2017 tarihleri arasında "Adana EV’leniyoruz" fuarında yerini alacak. Fuar süresince Yüreğir Belediyesi Kültürevlerinde üretilen ürünler sergilenecek ve 11 Mart Cumartesi günü saat 14.30’da fuar kapsamında Yüreğir Belediyesi tarafından "Kaftan Defilesi" düzenlenecek.

Adana’da ilk kez düzenlenecek olan "Adana EV’leniyoruz Fuarına Yüreğir Belediyesi olarak Kültürevleri’nde üretilen ürünleri sergileyeceklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında yer alan yeni trend gelinliklerin görücüye çıkacağı fuarda kurslara katılan vatandaşlarımızın el emeği göz nuru ürünlerini biz de burada sergileme fırsatı yakalayacağız. Burada el sanatları, takı tasarım, ahşap boyama ve tekstil tasarım kursları öğrencilerimizin yaptığı güzel birbirinden önemli eserleri vatandaşlarımız göreceklerdir" şeklinde konuştu.

Yüreğir Belediyesi Kültürevleri öğretmen ve öğrencileri 11 Mart 2017 Cumartesi günü fuar kapsamında "Kaftan Defilesi" düzenleyeceğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Geçmişte önemli bir giysi olanve kültürümüzde önemli yer tutan önemli devlet adamlarının giydiği kaftanı yeni kuşaklarla tanıştırmak ve görsel şölen yaşatmak amacıyla bir defile düzenleyeceğiz. Adana’da 3 gün sürecek fuara ve defilemize bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol