Reklam
Reklam

Yüreğir ikinci semt pazarına kavuştu

Adana’nın Yüreğir ilçesinde ikinci kapalı semt pazarı PTT Evleri Mahallesi’nde açıldı.Törende konuşan AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç, kendisinin de PTT Evleri Mahallesi’nde oturduğunu hatırlatarak, kurulan bu kapalı semt...

Yüreğir ikinci semt pazarına kavuştu
19 Mart 2017 - 10:35

Adana’nın Yüreğir ilçesinde ikinci kapalı semt pazarı PTT Evleri Mahallesi’nde açıldı.

Törende konuşan AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç, kendisinin de PTT Evleri Mahallesi’nde oturduğunu hatırlatarak, kurulan bu kapalı semt pazarında vatandaşların rahat bir ortamda alışveriş yapacaklarını belirtti.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise uygun yer bulunduğunda diğer mahallelere de kapalı semt pazarı yapacaklarını vurgulayarak, "Yüreğir’de vatandaşlarımızın alışverişlerini rahat yapabilmeleri amacıyla Yüreğir’de kapalı semt pazarı sayısını çoğaltıyoruz. Bunun için Yüreğir’de yaptığımız kentsel dönüşüm alanlarını, içerisinde kapalı semt pazarı olacak şekilde planlayacağız" dedi.

Yüreğirli vatandaşların kışın yağmurdan ve çamurdan, yazın ise sıcaktan ve tozdan koruyup rahat alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla kapalı semt pazarlarını çoğaltacaklarını belirten Başkan Çelikcan, "Yüreğir’e ilk kapalı semt pazarını Serinevler Mahallemize yaptık. İkincisini PTT Evleri Mahallemizde hizmete açtık. 3814 metrekare kapalı alanı olan semt pazarımızın içerisinde idari binaları da var. Amacımız kapalı semt pazarı sayılarını artırarak Yüreğir’de sokaklara kurulan semt pazarlarına son vermektir" diye konuştu.

Çok amaçlı kullanılacak

Kapalı semt pazarlarından vatandaşların farklı şekillerde faydalanacağını söyleyen Başkan Çelikcan, şunları kaydetti:

"Pazarın kurulmadığı günlerde burada gençlerimizin spor yapabileceği şekilde düzenleme yapıyoruz. Kapalı semt pazarlarımızı derneklerimiz, sivil toplum örgütlerimiz kermes ve toplantı amaçlı olarak da kullanabileceklerdir. Kurban Bayramında ise kurban kesim merkezleri olarak vatandaşlarımıza hizmet verecektir. Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda Serinevler Kapalı Semt Pazarımızda vatandaşlarımız kurbanlarını rahatça kestiler. Buradan da bu şekilde faydalanabileceklerdir. Bir kaç mahallenin ortak kullanacağı bu semt pazarları sayesinde Yüreğir’de görüntü kirliliği ortadan kalkacak"

Açılışın ardından AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ile birlikte esnafı gezdi vatandaşlar ile sohbet etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum