Sincik ilçesi baharı beklerken kış geldi

Adıyaman - Adıyaman’ın Sincik ilçesinde vatandaşlar baharı bekler gece başlayan kar nedeniyle sabaha kar ile uyandılar.Sincik ilçe merkezinde etkili olan kar yağışı nedeniyle hava sıcaklığı eksi 3 dereceye kadar düştü. Akşam saatlerinde başlayan...

Sincik ilçesi baharı beklerken kış geldi
13 Mart 2017 - 09:48 - Güncelleme: 27 Mart 2017 - 11:59

Adıyaman - Adıyaman’ın Sincik ilçesinde vatandaşlar baharı bekler gece başlayan kar nedeniyle sabaha kar ile uyandılar.

Haber sitemizin edindiği bilgiye göre, Sincik ilçe merkezinde etkili olan kar yağışı nedeniyle hava sıcaklığı eksi 3 dereceye kadar düştü. Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ilçe merkezini beyaza bürüdü. Vatandaşlar baharı beklerken ansızın yağan karın şaşkınlığını yaşadıklarını ifade ettiler.

‘Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır’ ata sözünü hatırlatan vatandaşlar, “İlçemize bu yıl bahar erken geldi sandık ama yanılmışız, biz baharı beklerken kış geri geldi. Dün gece saatlerinde aniden bastıran karla her yer bembeyaz oldu. Yaşanan bahar havasıyla ağaçlar çiçek açmaya başlamıştı, fakat dün gece saatlerinde aniden bastıran kar ile birlikte hava sıcaklığı eksi 3 dereceye kadar düştü. İnşallah çiçek açan meyve ağaçları donmaz" şeklinde konuştular.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum