AFDOS'lu sporcular şehitleri yad etti

Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) sporcuları Çanakkale Zaferi’nin 102.yıldönümü anısına Büyük Taarruz’un gerçekleştiği Tınaztepe’den, Belentepe’ye yürüyerek şehitleri yad etti.Geçtiğimiz hafta sonu kulüp binasında...

AFDOS'lu sporcular şehitleri yad etti
20 Mart 2017 - 11:42

Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) sporcuları Çanakkale Zaferi’nin 102.yıldönümü anısına Büyük Taarruz’un gerçekleştiği Tınaztepe’den, Belentepe’ye yürüyerek şehitleri yad etti.

Geçtiğimiz hafta sonu kulüp binasında bir araya gelen doğaseverler araçla Tınaztepe’ye ulaştılar. Tınaztepe’de bulunan Atatürk abidesinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, ebediyete intikal etmiş gaziler ve tüm şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunan AFDOS sporcuları daha sonra hep birlikte gür bir sesle İstiklal Marşını söylediler. Ardından Tınaztepe’de bulunan şehit mezarı ziyaret edilerek Belentepe’ye doğru yürüyüşe başlandı. Ekip liderliğini Tınazetepe’li Mehmet Yetişkin’in yaptığı yürüyüş Belentepe’ye ulaşılmasıyla sürdürüldü. Toplam 16 kilometre (km) yürüyen doğaseverler böylesi anlamlı bir yürüyüşe katılmaktan mutlu olduklarını kaydederek yürüyüşü düzenleyen AFDOS Yönetimine teşekkür etti.

AFDOS üyelerinin yakın bir zaman içerisinde Çanakkale’ye giderek şehitlikleri ziyaret edecekleri öğrenildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum