Reklam
Reklam

İhsaniye Kaymakamı Alper Taş ile Sıcak Hava Balonu İşletmecileri Vali Tutulmaz'ı Makamında Ziyaret Ettiler.

İhsaniye Kaymakamı Alper taş ile ilimize Kapadokya'dan gelen yatırımcılar ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yetkilileri Vali Mustafa Tutulmaz’ makamında ziyaret ettiler.

08 Aralık 2018 - 11:07

Ziyarette Vali Mustafa Tutulmaz’a Sıcak Hava Balonu uçuşu hakkında bilgiler veren İhsaniye Kaymakamı Alper Taş; “Kapadokya'dan gelen yatırımcılar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yetkilileri tespit edilen güzergâhlarda incelemede bulundu. Frig Vadisi'ni ziyaret eden heyettekiler, bölgenin tarihi anlamda çok özel bir konumda olduğunu gördüler. Bölgedeki 3 bin yıllık Frig tarihi, yerli ve yabancı turistleri çekme adına önemli bir potansiyel oluşturuyor. Aynı zamanda Kapadokya bölgesi için de ilçemiz, önemli bir alternatif. Yatırımcıların bölgenin özellikle termal turizm açısından bir cazibe merkezidir. Frigya'da sıcak hava balon uçuşlarının 2019 Mart ayında deneme uçuşlarının başlamasını planlıyoruz” dedi.
Daha sonra ziyarette konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Frig Vadisinin Sıcak Hava Balon uçuşu turizmine açılması ilimize bir artı bir değer kazandıracaktır. Biz Frigya için elimizden gelen her türlü yardım ve desteği yapacağız. Bu konuda da hazırız. Burada insanların özveriyle çalışması, birlikte hareket edebilmesi ve Afyonkarahisar ismini dünyaya duyurabilmemiz önemlidir.” Bu hususta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaret karşılıklı bilgi alışverişi ile sona erdi.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum