Reklam
Reklam

Anaokulu ve 1. Sınıf Öğrencileri Yüz Yüze Eğitime Başladı

Pandemi nedeniyle uzun süredir kapalı olan okullarda ilk ders zili çalarken 2020 - 2021 eğitim- öğretim yılının açılmasıyla birlikte Anaokulu ve 1. Sınıf öğrencileri okullarıyla buluştular.

 Anaokulu ve 1. Sınıf Öğrencileri Yüz Yüze Eğitime Başladı
21 Eylül 2020 - 13:37

2020 - 2021 eğitim - öğretim yılının başlaması nedeniyle Vali Mehmet Alpaslan Işık, ilimiz Vali Ali Akan İlkokulunda düzenlenen açılış programına katıldı. Okul bahçesinde gelişinde öğrencilerin çiçeklerle karşıladığı Vali Işık, okul bahçesindeki öğrenci ve öğrenci velileriyle bir süre sohbet ederek bu yıl okula başlayan anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi, minik öğrencilere başarılarla dolu bir yıl geçirmeleri temennisinde bulundu.
 
Vali Mehmet Alpaslan Işık, daha sonra sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle biraya geldi. Fiziki mesafe ve maske kuralına göre sınıflara yerleştirilen öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Işık, tavsiyelerde bulunduğu minik öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi. Daha sonra okul öğretmenleri ve yöneticileriyle bir araya gelen Vali Işık, okul içerisinde ve çevresinde koronavirüs salgınına karşı alınacak önlem ve tedbirler konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi.  
 
Vali Ali Akan İlkokulundaki programının ardından Vali Mehmet Alpaslan Işık, daha sonra Larende Mahallesindeki Hoca Ahmet Yesevi İlkokulunu ziyaret etti. Minik öğrencilerin çiçeklerle karşıladığı Vali Işık, daha sonra sınıfları gezerek fiziki mesafe kuralına göre sıralarına oturan öğrencilerle bir süre sohbet etti. Okul ziyareti sırasında okul öğretmenleri ve yöneticileriyle de bir araya gelen Vali Işık, öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmeleri için covid-19 salgınına karşı gereken her türlü önlemin alınmasını ve konunun önemle takip edilmesini istedi.
 
Vali Mehmet Alpaslan Işık, okul ziyaretleri sırasında öğrenci velileriyle de bir süre sohbet ederek ailelerden çocuklarını emin ve güvenli bir şekilde okula göndermelerini istedi. Valilik olarak koronavirüs tehdidine karşı gereken her türlü önlemleri aldıklarını belirten Vali Işık, eğitim-öğretim yılının sağlıklı ve güvenli bir şekilde devamı için ailelerin de çocukların maske kullanımı ve temizlik kurallarına uymaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi. 
 
Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın 21 Eylül 2020 Pazartesi günü katıldığı eğitim- öğretim yılı açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan eşlik etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum