Reklam
Reklam

Alanya Belediyesinden hijyen ve kaliteli hizmet eğitimi

Alanya Belediyesi’nin geçen yıl işletmelerde başlattığı hijyen, kaliteli hizmet ve hava kirliliği seminerleri devam ediyor.Seminere, Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Ekmek...

Alanya Belediyesinden hijyen ve kaliteli hizmet eğitimi
03 Mart 2017 - 14:31

Alanya Belediyesi’nin geçen yıl işletmelerde başlattığı hijyen, kaliteli hizmet ve hava kirliliği seminerleri devam ediyor.

Seminere, Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, Ekmek ve Yemek Fabrikaları, Yufka İmalathaneleri, Pastane, Tatlı Üreticileri ve Simit Fırınlarının 250 idareci ve çalışanları katıldı.

Akın: “Amaç ceza değil, kaliteli hizmet”

Seminerin açılışında Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın, “Belediyemizin amacı işletmelere ceza yazmak değil, kaliteli hizmet ve vatandaşın sağlıdır. Hijyen, baca temizliği, filtreler, gıdaların korunması, saklanma gibi her konuda ihtiyaç duyacağınız tüm bilgiyi belediyemizin çevre ve gıda mühendislerinden ücretsiz alabilirsiniz. Size her konuda destek olacaklardır. Hijyen ve kaliteli hizmet hem turizm açısından, hem vatandaşlarımız hem de işletmenizin devamlılığı açısından çok önemli. Sizlerden bu konularda daha dikkatli olmanızı istirham ediyorum” dedi.

Yasal mevzuatlar anlatıldı

Seminere katılan işletmelere, hava kirliliği, gıda ve hijyen konularına ait yasal mevzuatlar; alınması gereken önlemler, uyulması gereken kurallar anlatıldı. Ayrıca Zabıta ekipleri tarafında söz konusu işletmelerde yapılan denetimlerde rastlanılan eksiklikler ve bunlarla ilgili alınacak tedbirler ortaya kondu.

Sulu ve karbon filtrelerin önemine dikkat çekildi

Hava kirliliğini önleyecek çalışmalarla ilgili bilgiler veren Alanya Belediyesi Çevre Mühendisleri Sibel Taşdibek ve Salih Akay, sulu filtrelerde görülen eksiklikler, alınması gereken tedbirler, doğru bilinen yanlışlar, iç mekanlarda kullanılan elektrostatik filtre ve karbon filtre kombinasyonu ile duman, is, yağ kokusu ve diğer kirlilikleri oluşturan sorunların çözümlerine dikkat çekti.

İnsan sağlığı için servis elemanlarının hijyeninin önemi vurgulandı

Alanya Belediyesi Gıda mühendisleri Ahmet Serter ve Kemal Sevimlier ise işletmede çalışan personellerin hijyen kurallarına uygun kişisel bakımları, sevkiyat personellerinin hijyeni, araç temizliği, alınan tüm ürünlere ait etiketlerin kontrol ve muhafaza şartları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Zabıta Müdürü Hasan Akın, merkez işletmelerle başlanan eğitim seminerlerine, doğu- batı Mahallerinde yer alan işletmelerle devam edileceğini söyledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum