Antalya'da 'Tarla Günü' düzenlendi

Antalya’nın Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Doyran Mahallesi’nde ‘Tarla Günü’ düzenledi.

07 Mart 2017 - 18:00

Antalya’nın Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Doyran Mahallesi’nde ‘Tarla Günü’ düzenledi.

Tarla gününe Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Şen, Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Canan Otruş, Biobest Genel Müdürü Mehmet Oba İl ve İlçe Müdürlüğü teknik personeli ile üreticiler katıldı.

Şen: “Dekara 350 Türk Lirası devletten”

Konyaaltı Doyran Mahallesi tarla gününde konuşan Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Şen, “Gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak entegre mücadele yöntemlerinden bir tanesi olan biyolojik mücadelenin hem üreticinin hem de tüketicinin sağlığı için biyolojik mücadele yapılmalıdır” dedi.

Şen, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak biyolojik mücadele yöntemi için dekara 350 Türk lirası destek verildiğini belirterek sözlerine son verdi.

Kaya: “Serada benim yerime faydalı böcekler çalışıyor’’

Biyolojik mücadeleden memnun olduğunu söyleyen üretici Ramazan Kaya, “Biyolojik mücadele sayesinde kalıntısız ve kaliteli ürün yetiştiriyorum. " Pazar açısından da ürünlerinin talep gördüğünü belirten çitçi Kaya, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan biyolojik mücadele için dekara aldığım 350 Türk Lirası sayesinde serada benim yerime faydalı böcekler çalışıyor” diye konuştu. Kaya, biyolojik mücadelenin kimyasal mücadeleye göre maliyetlerin çok daha düşük olduğunu da sözlerine ekledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum