Kepez'de renkli nevruz kutlaması

Kepez Belediyesi ile Antalya Azerbaycan Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle düzenlenen nevruz gecesinde, ünlü Azeri şarkıcı Elnur Hüseynov’da sahne aldı.Kepez Belediyesi ile Antalya Azerbaycan Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle...

Kepez'de renkli nevruz kutlaması
21 Mart 2017 - 09:34

Kepez Belediyesi ile Antalya Azerbaycan Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle düzenlenen nevruz gecesinde, ünlü Azeri şarkıcı Elnur Hüseynov’da sahne aldı.

Kepez Belediyesi ile Antalya Azerbaycan Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen nevruz gecesinde, ünlü Azeri şarkıcı Elnur Hüseynov şarkı söylemesinin yanında, Akdeniz Üniversitesi Kafkas Dansları Topluluğu’da özel gösterileriyle geceye renk kattı. Çeşitli hemşeri dernekleri yöneticilerini de bir araya getiren geceye, Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü de katıldı.

Üniversitelilerden gösteri

Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim almaya gelmiş çeşitli milletlerinden gençlerin oluşturduğu Akdeniz Üniversitesi Kafkas Dansları Topluluğu, hocaları Diana Nayvonova ile Mutlu Algeç yönetiminde dans gösterisi sundu.

Tütüncü’yü danslarla karşıladılar

Kostümleri, müzikleri ve yüksek ritimli dans koreografileriyle geceye katılanlardan tam not alan üniversiteli öğrenciler, sahne performansının ardından kültür merkezi dışında da dans etmeye devam etti. Bu sırada kültür merkezine gelen Başkan Tütüncü, bir süre izlediği dansçıları alkışlarıyla destekledi.

Hüseynov Türk şarkılarını yorumladı

Tütüncü, yaklaşık bir saat boyunca ünlü Azeri şarkıcı Elnur Hüseynov’un şarkılarını dinledi. 2008 Eurovision yarışmasında Azerbaycan’ı temsil ederek 8’inci olan, 2014 yılı O Ses Türkiye Yarışması’nın da şampiyonu olan Hüseynov, Tarkan, Sertab Erener, Kayahan gibi ünlü şarkıcılarımızın bilindik şarkılarını seslendirdi.

Gecenin sonunda Antalya Azerbaycan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cengiz Gadimli, Başkan Tütüncü’ye bu gecenin düzenlenmesine katkılarından dolayı sembolik ölçüde bir Azerbaycan halısı hediye etti. Başkan Tütüncü, Gadimli’ye ve Hüseynov’a birer teşekkür çiçeği buketi sundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum