kent otel
17 Mart 2017 Cuma 09:35
Konyaaltı Belediyesine Golden City Awards’tan ödül

Şehircilik alanında başarılı projelerin yarıştığı Golden City Awards 2017’nin kazananları belli oldu. Törende çok sayıda başarılı proje arasından sıyrılarak birinci olmayı başaran Antalya Konyaaltı Belediyesi, en başarılı turizm ödülünü kazandı.

Gelecek nesillere yaşanabilir ve sağlıklı şehirler bırakabilmek amacıyla sosyal, kültürel, çevresel, mekansal, yaşamsal alt yapı, üst yapı gibi birçok alanda hayata geçirilen başarılı projelerin kıyasıya yarıştığı Golden City Awards 2017’nin kazananları düzenlenen törenle açıklandı. Conrad Istanbul Bosphorus’ta gerçekleşen törene; Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Golden City Awards Organizasyon Komitesi Başkanı Cenap Tuncer ile çok sayıda yerel yönetim temsilcisi katıldı. Tören, katılımcılar için hazırlanan müzik dinletisiyle başlarken ödül töreninin tanıtım filminin gösterilmesiyle devam etti. Başarılı bulunan çağdaş şehircilik projelerinin ödüllendirildiği törende Antalya Konyaaltı Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezi projesiyle en başarılı turizm ödülüne layık görüldü. Ödülü alan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilçedeki turizm çalışmalarının artarak devam edeceğini ve başarılı bir projenin ödüllendirilmesinin yeni projeler için kendilerini motive edeceğini ifade etti.

“Böyle ödüller bizi motive eder”

Başarılı projelerinin ödül almasının yeni projeler için önemli bir moral kaynağı olduğuna dikkat çeken ve projenin Konyaaltı için önemli bir çalışma olduğunu ifade eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Antalya’nın en büyük Fuar ve Kongre Merkezi projemizle ödül alıyoruz. Ödülü çok önemli ve anlamlı buluyorum, çok sevindirici bir olaydır. Ben dördüncü dönem belediye başkanıyım çok ödüller aldım ama turizm adına bu ödül bizim için çok iyi geldi. Bizim zaten hayatımızda beklentimizi şudur; yapılan işlerin taçlandırılması. Böyle ödüller bizi motive eder. Aynı zamanda ben Turizm Altyapı Birliği’nin de başkanıyım ödül tam yerini buldu. Konyaaltı’mız için Antalya’mız için turizm projelerimiz devam ediyor" dedi.

Golden City Awards Yarışmasıyla şehircilik alanında gerçekleştirilecek pek çok faaliyetlerle kentlerin gelişmesine, markalaşmasına öncülük etmek, bölgesel, ulusal ve uluslararası alanlarda kentlerin çekiciliğini arttırmak amaçlanıyor.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol