kent otel
08 Mart 2017 Çarşamba 12:39
Muratpaşa Belediyesi Başkanvekili Cephaneci’den kadınlara karanfil

Muratpaşa Belediyesi Başkanvekili İbrahim Cephaneci, Kadın Sağlığı Eğitim Programı’nı tamamlayan kadınlara karanfil verdi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın “Görüşülebilir olmak ve görüşülebilir kalmak en önemli ilkemizdir” diyerek her Çarşamba düzenlendiği randevusuz görüşme saatlerinde bu hafta Başkanvekili İbrahim Cephaneci, Turunç Masa’da Muratpaşa’nın farklı Mahallerinden gelen ilçe sakinleriyle buluştu. Randevusuz görüşme programında, Muratpaşa Belediyesi’nde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın çalışanların idari izinli sayılmaları nedeniyle erkek belediye personeli görev yaptı. İşleri için belediyeye gelen kadınlar, erkek personeller tarafından karşılandı, karanfillerle uğurlandı.

Kırmızı karanfil

ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı için Almanya’da bulunan Başkan Ümit Uysal’a vekalet eden Cephaneci, görüşmelerde kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kırmızı karanfillerle kutladı. Randevusuz görüşme saatlerinde bu hafta, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı’nın (TAPV) ve Muratpaşa Belediyesi işbirliğinde uyguladığı 13 haftalık Kadın Sağlığı Eğitim Programı’nı tamamlayan kadınlara sertifikaları dağıtıldı.

Sertifikalar dağıtıldı

Sertifikalarını almak üzere belediyeye gelen kadınların 8 Mart’ını kutlayan Başkanvekili Cephaneci, Türkiye’de sadece son 1 yılda 370 kadının gördüğü şiddet nedeniyle hayatını kaybettiğini, 110 kadının iş kazalarında öldüğünü söyledi. Türkiye’de her 2 kadından birinin şiddet gördüğünü ve her 4 kadından 3’ünün işsiz olduğunu aktaran Başkanvekili Cephaneci, “Ondan sonra Türkiye’den bir istikrar bekliyoruz. O nedenle her şeyden önce biz kadına yönelik şiddete ‘Hayır’ diyoruz” dedi.

Başkanvekili Cephaneci, konuşmasının ardından kadınlara sertifikalarını takdim etti.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol