Muratpaşa Belediyesi'nden 'Sevgi kromozom saymaz' etkinliği

Down sendromlu Arif ve yaşlı annesinin anlatıldığı, katıldığı ulusal ve uluslararası festivallerden ödüllerle dönen Hasan Kalender’in kısa filmi ‘Tecahül-i Arif’ Muratpaşa Belediyesi’nin 21 Mart Down Sendromlular Günü’nde ‘Sevgi...

Muratpaşa Belediyesi'nden 'Sevgi kromozom saymaz' etkinliği
13 Mart 2017 - 10:25

Down sendromlu Arif ve yaşlı annesinin anlatıldığı, katıldığı ulusal ve uluslararası festivallerden ödüllerle dönen Hasan Kalender’in kısa filmi ‘Tecahül-i Arif’ Muratpaşa Belediyesi’nin 21 Mart Down Sendromlular Günü’nde ‘Sevgi kromozom saymaz’ sloganıyla düzenleyeceği etkinlikte seyirciyle buluşacak.

Muratpaşa Belediyesi, 21 Mart Down Sendromlular Günü’nde Adalya Vakfı Engelsiz Kafe işbirliğiyle ‘Sevgi kromozom saymaz. Tıpkı sizin gibiyiz +1 farkla” sloganıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. 21 Mart Salı saat 16.00’da Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’nin özel çocuklarından oluşan dans grubunun gösterisiyle başlayacak etkinlikte, Aşık Veysel türküleri yine özel çocuklar tarafından seslendirilecek.

Etkinlik Down sendromlu Arif ve yaşlı annesinin anlatıldığı, yönetmen Hasan Kalender’in 12 dakikalık kısa filmi ‘Tecahül-i Arif’ gösterimiyle devam edecek. Deniz Özkan, Sabriye Kara, Altan Erkekli, Yasemin Conka, Erdem Baş’ın oynadığı ve down sendromlu bir gencin dünyasına odaklanan film, ulusal ve uluslararası katıldığı 35 festivalden ödüllerle döndü.

Yaşlı annesine yardım eden, evi derleyip, bulaşıkları yıkayan Arif’in anlatıldığı kısa filmin gösterinin ardından sinema yazarı Tuncer Çetinkaya moderatörlüğünde yönetmen Hasan Kalender ve filmde Arif’i canlandıran down sendromlu oyuncu Deniz Özkan’ın katılımıyla filmin söyleşisi gerçekleştirilecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum