Reklam
Reklam

Ramazan ayının bütün İslam alemine hayırlı olmasını diledi

ANTALYA - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) iftar yemeğine katıldı. TÜMSİAD üyelerine seslenen Başkan Türel, bir hoşgörü, sevgi zamanı ve cennetin kapılarının açıldığı ay olan Ramazan ayının bütün İslam alemine hayırlı olmasını diledi.

Ramazan ayının bütün İslam alemine hayırlı olmasını diledi
17 Haziran 2017 - 11:35

Antalya - TÜMSİAD’ın iftar yemeğine konuk olan Başkan Menderes Türel, vizyon projelerle Antalya’da yeni iş sahaları açmaya çalıştıklarını belirterek, “Amacımız Antalya’yı zenginleştirmek, güçlendirmektir. Yatırımlarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu yatırımlar Menderes Türel yatırımları değildir, Antalya’nın çocuklarının yatırımlarıdır” dedi.

Başkan Türel, orucun günümüz insanı için vücut sağlığının, nefis kontrolü için en güzel formül olduğunu söyledi. Fitne ve fesadın her yerde insanlığı kemiren alışkanlıklar haline geldiğine dikkat çeken Türel şöyle konuştu: “Bugün Müslümanın Müslümana yaptığını kimse yapmıyor. İslam alemi kendisi ile savaşmaktan kafasını kaldırıp şöyle bir geleceğe bakmıyor. En acı olan şey DAEŞ gibi bir terör örgütünün İslam adını kullanması, FETÖ örgütünün de yine senelerden beri İslam adına herkesi kandırmış, beyinleri yıkamış, insanları robot haline getirmiş olmasıdır. Allah Türkiye’nin yüzüne baktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ve milletimizin duruşu sayesinde büyük badire atlatıldı. Fakat içeride ve dışarda akla gelmeye bin bir türlü oyun hala devam ediyor. Yeni istismarlara, yeni fesatlara karşı çok dikkatli olmak hususunda buradan herkesi uyarıyorum. Aziz milletimizin kurnaz tuzaklara düşmemesi gerekir. Birlik ve beraberlikle bunların oyunlarını hamd olsun bozduk, inşallah yine bozacağız” 
ÇOCUKLARA İYİ BİR GELECEK BIRAKMAK İÇİN
Antalya sevdasıyla, çocuklara iyi bir gelecek bırakmak için çalıştıklarını belirten Başkan Türel, “Biz çalışmayı ibadet biliriz. Antalya’nın geleceğine yatırım yapmaktan hiçbir zaman vazgeçmedim, vazgeçmeyeceğim. Antalya’nın çocukları 20 sene sonra bizim yaptıklarımızla gurur duymayacaksa biz bu görevleri niye yapıyoruz ki. İşte bu yüzden bütün engellemelere rağmen, fitneye fesata rağmen elimizden gelen bütün gayretle her sahada ilklere imza atmak iddiasıyla, Antalya’yı her karışıyla yükseltmek için, Antalya’yı her ilçesi ile yükseltmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 
ANTALYA BURADA YAŞAYAN HERKESİNDİR
Dünyada eşi olmayan bir güzelliğe sahip olan Antalya’nın, esas olarak insanıyla güzel olduğunun altını çizen Başkan Menderes Türel, şunları aktardı; “Konyalı, Burdurlu, Ispartalı, Sivaslı, Karadenizli, Egeli gelmiş Antalyalı olmuş. Birlikte büyümüşüz, gelişmişiz, dünyaya açılmışız. Bana oy versin vermesin Antalya’da herkesin belediye başkanıyım. Partilim olsun olmasın hiçbir zaman belediye hizmetinde siyasi ayrımcılık yapmadım. Hiçbir etnik bölgesel ayrımcılığı kabul etmedim. Tek bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan anlayışıyla her türlü ayrışmayı reddediyoruz. Bu milleti dize getirmek için Alevi-Sünni, laik-dindar, Türk- Kürt, Atatürkçü-Atatürk karşıtı diye bölmek için ellerinden geleni yaptılar. Milletimiz bu tuzaklara düşmedi ama çok zaman kaybettik. Çok şehitler verdik maalesef. Gördük ki adamlar alttan alta devleti işgal etmişler. 15 Temmuz’da ihanetin en büyüğünü gördük. Bunlardan ders alacağız, fitnelere müsaade etmeyeceğiz.  Antalya bütün Antalyalıların, burada yaşayan herkesindir. Antalya bizim en şerefli mirasımızdır. Bu sebeple ayrı gayrı düşünmeden herkesi kucaklayarak herkesi kardeş gibi bağrımıza basarak çalışacağız.”
ÇOK ÇALIŞIYORUZ
Antalya’nın dünyaya kucak açan bir şehir olduğunu belirten Başkan Menderes Türel, “On binlerce yabancı Antalya’ya gelmiş ev almış, yerleşmiş. Almanya’dan, İngiltere’den, Rusya’dan, İran’dan gelip bize güvenmişler; canlarını, mallarını bize emanet etmişler. Bu da bütün Antalya’nın gurur duyması gereken bir zenginlik. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevi, sizin bize emanetinizdir. Çok çalışıyoruz; her ilçemize, her mahallemize hizmet götürmeye çalışıyoruz. Tabi ki bunları tek başına yapmıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Antalya’ya olan desteğini söylemeye bile gerek yok. Allah kendisinden razı olsun. Rusya’daki zirvede bile Antalya gündemindeydi. Yatırımlarımızın birçoğunda Sayın Başbakanımızın, Hükümetimizin, Bakanlarımızın büyük desteği var” diye konuştu.
ENGELLİLERE DÜNYA STANDARTLARINDA HİZMET
Bu şanslı dönemi değerlendirmek için geceyi gündüze katarak çalıştıklarını kaydeden Türel, şunları söyledi: “Artık sadece altyapıda değil; eğitimde, sağlıkta, engelli hizmetlerimizde de mesafe aldık. Çocuklarımıza, kadınlara, ailelere hizmetler veriyoruz. Çünkü çocuklarını iyi yetiştiren aileler, mutlu bir toplum, mutlaka başarılı olur. Engellimize, engelli çocuklara hizmette dünya standartlarında hizmet veriyoruz, bu kadar iddialı konuşuyorum. Artık belediyecilik, kimsesizlerin kimsesi demek. Büyükşehir dahilinde bir ilke imza atarak sosyal kart sistemini geliştirdik. Sosyal kartta iki sene önce binle başlamıştık. Şimdi 10 bin kişiye desteğe başlıyoruz. Açta açıkta kimse kalmasın; alan el, veren eli görmesin, muhtaç vatandaşımız kalmasın istiyoruz.”
YENİ İŞ SAHALARI İLE ZENGİNLEŞECEĞİZ
Vizyon projelerle Antalya’da yeni iş sahaları açmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Türel, “Kruvaziyer Liman yapalım, Boğaçayı Projesi yapalım dediğimizde bazıları diyor ki bunlara ne gerek var. Oysa bunlar iş, aş projeleri. Yapmamız gereken yeni iş sahalarıyla Antalya’yı zenginleştirmek, güçlendirmektir. Bugün otellerde oda fiyatları, Antalya’nın sebzesi, meyvesi, arsası halen istenilen seviyede değildir. Daha yükseğe çıkmak durumundayız. Yatırımlarımızdan vazgeçmeyeceğiz. Bu yatırımlar, Menderes Türel yatırımları değildir. Antalya’nın çocuklarının yatırımlarıdır” ifadelerini kullandı.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum