Reklam
Reklam

Sezon öncesi Konyaaltı Sahili'ndeki son hazırlıkları inceledi

Antalya Haber - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile birlikte yaz sezonu öncesi Konyaaltı Sahili’ndeki son hazırlıkları inceledi.

Sezon öncesi Konyaaltı Sahili'ndeki son hazırlıkları inceledi
06 Haziran 2017 - 19:55

Son rötuşların yapıldığını belirten Başkan Türel, “Amacımız herkesin Konyaaltı’ndan en sağlıklı şekilde istifade edebilmesini sağlayabilmek” dedi.

( e-karaman ) haber sitemizin edindiği bilgilere göre, 10 numaralı plajdan başlayan Başkan Türel ve Vali Karaloğlu, sahildeki tüm plaj ünitelerini denetledi. Başkan Menderes Türel, Vali Münir Karaloğlu’na Konyaaltı Sahili’nde sona gelen hazırlıklarla ilgili bilgi verdi. Karaloğlu ve Türel, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler aldı, işletmecilerin ve vatandaşların taleplerini dinledi.

GÜVENLİK GÖRÜŞÜLDÜ

Konyaaltı sahilinin Antalya’nın en önemli değerlerinden biri olduğunu söyleyen Vali Karaloğlu şunları söyledi: “Belediyenin sahil ve güvenlik hizmetlerini yerinde görmek üzere bir araya geldik. Yeni mekanlar vatandaşa hizmet sunumu açısından güzel olmuş. Bize düşen burada gelen insanların kendilerini güven içinde hissedecekleri bir ortamı oluşturmaktır. Dinlenmeye, tatile gelen insanların güvenlik endişesi olmaması gerekir. O noktada biz emniyet ayağı olarak ne yapabiliriz, belediyeden ne talep edebiliriz bunları değerlendirdik. Antalya’da zabıta ve polislerimizin ortak oluşturdukları ekiplerle sahil ve parklarda yeni bir sistemi Antalya’da başlatıyoruz. Konyaaltı sahilinde güvenliğin sağlanması önemli. Aydınlatma konusunda eksiklikleri varsa giderilecek. Amacımız buraya gelen insanların memnuniyetini arttırabilmek”

ANTALYA’NIN PIRLANTA GERDANLIĞI

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da yaz sezonuyla birlikte turist yoğunluğunun başladığını, geçen yılın aynı ayına oranla gelen turist sayısında yüzde 100’lük artış olduğunu belirterek, “Antalya Konyaaltı Sahili dünyanın pırlantasıdır. Brezilya’nın Copacabana Plajı 4 km’dir. Konyaaltı 6.2 km’dir. Ayrıca Copacabana’da sahilde güvenlik açısından insanların yürümesi yasaktır. Güvenli bir şekilde yürüyemezsiniz. Ama Antalya gerçekten bir cennet sahilidir. Ve her köşesinden Antalya’nın denize girebilirsiniz. Konyaaltı Sahili de Antalya’nın pırlanta gerdanlığıdır. O yüzden biz her sene, Antalya Konyaaltı Sahilimizle ile ilgili bütün tedbirlerimizi en güzel hizmeti vermek için alıyoruz” dedi.

ÜÇE BÖLÜNEREK İHALEYE ÇIKACAK

Konyaaltı Sahil Projesi’ni daha önce iki kez yap işlet devret modeli ile ihaleye çıktıklarını hatırlatan Türel, “Ancak katılım söz konusu olmadığı için şimdi bir kez daha üçe bölmek suretiyle yeniden ihaleye çıkacağız. Yine yatırımcı çıkmadığı takdirde biz belediye olarak buradaki inşaat faaliyetlerini tamamlayarak, belediye olarak üstümüze düşeni yapacağız. Konyaaltı Sahili’nin yeni projesini ki, bir dünya projesi, uluslararası ödül alacak bir proje olacağına inanıyorum, önümüzdeki seneye sahil kısmını en azından tamamlamış olmayı hedefliyoruz. Ancak tabi biz bu projeyi gerçekleştirinceye kadar da mevcut durumu en iyi şekilde yönetmemiz gerekiyor. O yüzden bu konuda Sayın Valimiz sağ olsunlar teşrif ettiler, son hazırlıklarımızı gözden geçiriyoruz. Ve bu sene geçen seneden çok daha iyi, çok daha kaliteli bir hizmet öngörülüyor” diye konuştu.

VATANDAŞA EN İYİ HİZMET

Başkan Menderes Türel, Konyaaltı Sahili’nde herkese hizmet vermeyi hedeflediklerini vurgulayarak, “Şu anda işletmesi olan bir sahil bölümündeyiz; ama yan tarafında halkın ücretsiz istifade edebileceği bölümleri de var. Dolayısıyla sahilden istifade etmek isteyen halkımız ücretsiz olarak istifade edebiliyor. Ama ücreti ile hizmet almak isteyen vatandaşlarımıza da o imkanı tanıyoruz. Sahilin bütün özel güvenlik dahil, can kurtaran hizmeti dahil, temizliği dahil bir çok hizmeti Büyükşehir Belediyemiz tarafından karşılanıyor ki amacımız ücretli ücretsiz herkesin buradan en sağlıklı şekilde istifade edebilmesini sağlayabilmek. Bütün vatandaşlarımıza Konyaaltı Sahilimiz en iyi hizmeti verecek şekilde açıktır. Güvenlik tabi burada çok önemli, Sayın Emniyet Müdürümüzün bu konuda çok önemli çalışmaları oluyor. Bütün bunların son rötuşlarını yapıyoruz ve Antalyamızı sezona en güzel şekilde de hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum