Reklam
Reklam

VALİ KARALOĞLU YENİ YILI GÖREV BAŞINDA KARŞILADI

Vali Münir Karaloğlu, 2019'a görev başında giren kamu personelini ve hastaları ziyaret ederek, yeni yıllarını kutladı.

05 Ocak 2019 - 16:30

Vali Münir Karaloğlu, 2019'a görev başında giren kamu personelini ve hastaları ziyaret ederek, Antalya’ya gelen yolcuları ise durdurarak yeni yıllarını kutladı. Vali Karaloğlu, ziyaret kapsamında kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Aksu Yeşilkaraman Jandarma Karakoluna seyir halindeyken saatler gece yarısını gösterdi.

Vali Münir Karaloğlu, 2018'in son saatlerinde, bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Karaloğlu, yeni yıla görevi başında çalışarak giren kamu personelinin, hastanelerde tedavi gören hastaların ve Antalya’ya gelen yolcuların yeni yıllarını kutladı.

HASTA ÇOCUKLARIN YÜZÜ GÜLDÜ
Yılbaşı ziyaretleri kapsamında ilk olarak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çocuk bölümündeki hastaları ziyaret eden Vali Karaloğlu, buradaki hasta çocuklara çikolata ikram edip kitap ve oyuncak hediye etti. Hasta çocukların durumuyla ilgili doktoralarından bilgi alan Vali Karaloğlu, yeni yılın çocuklara ve şifa bekleyen tüm hastalara sağlık getirmesini diledi.

GÖRÜNMEZ KAHRAMNLARI UNUTMADI
Vali Karaloğlu, hastane ziyaretinin ardından Başsavcı Halil İnal, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Alb. Sezai Özkurt ile birlikte 112 Acil Çağrı Merkezi ve Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’ne (GAMER) geldi. Burada görevli personelin yeni yılını kutlayan Vali Karaloğlu, personele çikolata ikram etti, çağrı merkezindeki yoğunlukla ilgili bilgi aldı. MOBESE’lerden sokakları ve meydanları kontrol eden Vali Karaloğlu’na görevliler il genelindeki son asayiş durumu hakkında bilgi verdi.

ATEŞLE OYNAYANLARIN YÜZLERİ GÜLDÜ
Vali Karaloğlu ve beraberindekiler daha sonra Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na geçti. Görevi başındaki itfaiye erleriyle bir süre sohbet eden Vali Karaloğlu, kent genelindeki yangınlarla ilgili bilgi aldı. Tüm itfaiye personelini göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı tebrik eden Vali Münir Karaloğlu, yangınsız bir yeni yıl geçirmelerini diledi.

POLİS MERKEZİ’NDE ÖZEL TÖREN
Vali Karaloğlu, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Ankara'da şehit düşen Muhammet Oğuz Kılınç'ın adının verildiği ve Kılınç'ın babası Zeki Kılınç'ın da polis memuru olarak görev yaptığı polis merkezini de ziyaret etti. Burada polis memurlarıyla görüşen ve merkez hakkında karakol amirinden bilgi alan Karaloğlu,tüm  personelin yeni yılını kutlayarak görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diledi. Vali Karaloğlu, emekli olan Zeki Kılınç'a emekliliğe ayrılması nedeniyle plaket verdi. Zeki Kılınç, ise emniyet teşkilatına hizmet ettiği ve şehit babası olduğu için çok gururlu olduğunu ifade etti.

VALİ KARALOĞLU’NU GÖREN YOLCULAR ŞAŞKIN
Vali Karaloğlu, polis merkezi ziyaretinin ardından beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte Antalya-Isparta karayolu üzerinde gerçekleştirilen trafik uygulamasına katıldı. Uygulama noktasındaki jandarma ve bölge trafik ekiplerinin yeni yılını kutlayan Karaloğlu, durdurulan araçlardaki sürücülerin ve yolcuların emniyet kemeri takıp takmadığını kontrol etti. Emniyet kemeri takılı yolculara ve sürücülere çikolata ikram eden Karaloğlu, sürücü ve yolculara emniyet kemerinin kaza anındaki önemini anlattı. Araçlardaki çocuklara oyuncak ve kitap hediye eden Vali Karaloğlu tüm yolculara iyi yolculuklar ve iyi seneler diledi.

SAATLER GECE YARISINI GÖSTERİRKEN ZİYARETLER BİTMEDİ
Vali Karaloğlu Aksu uygulama noktasının ardından yeni yıl ziyaretinin son durağı olan Aksu ilçesindeki Yeşilkaraman Jandarma Karakolu'na doğru harekete geçti. Kent merkezinden yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta olan karakol için konvoyla birlikte seyir halinde olan Vali Karaloğlu, saatler gece yarısını gösterdiğinde yolda olduğu için 2019'a trafikte seyir halindeyken girdi. Jandarma karakoluna gelen Vali Karaloğlu, buradaki görevli askerlerden ve karakol komutanından bölgeyle ilgili bilgi aldı. Vali Karaloğlu, askerlerin yeni yılını kutladıktan sonra, yeni yılın ilk ceraimini de basın mensuplarına bildirdi.

EKİPLER GÖREV BAŞINDA GÖZ AÇTIRMADI
Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı narkotim ekiplerince yeni yılın ilk uyuşturucu icraatının haberini aldıklarını ve güvenlik güçlerinin görevi başında olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, “Muratpaşa ilçesi Deniz Mahallesi'nde Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı narkotim ekiplerinden 2019 yılının ilk icraat sonucu geldi. Arkadaşlarımız yaptıkları bir çalışmada 5 bin adet ecstacy hap, 2 kilogramda skunk ele geçirmişlerdir. Güvenlik güçlerimiz uyumuyor, ayakta ve görevlerinin başındalar" dedi.

2018'İ REKORLARLA KAPATTIK
Yeni yıl için bir de mesaj veren Vali Karaloğlu, 2019 yılının barış, sağlık ve huzur dolu geçmesini dilediğini söyledi. Yeni yıla görevi başında girenlerin çok önemli bir iş yaptığını belirten Vali Karaloğlu, “2019'u karşılıyoruz. Bu yıl hem bizler hem ailemiz, şehrimiz ülkemiz ve insanlık için 2018'dan daha pozitif geçsin. Daha az gözyaşı ve krizlerin olduğu bir yıl olsun. Antalya'da bunun için gayret ediyoruz. 2018'i rekorlarla kapattık" dedi.

Açıklamaların ardından Karakol nöbet defterini imzalayan Vali Karaloğlu, Karakolda görev yapan Jandarmalarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum