Evi 'esrar' yuvası haline getiren şüpheliler tutuklandı

Mersin polisinin, uyuşturucu ile mücadele kapsamında doğu illerinden kente uyuşturucu madde getirerek, gençleri zehirleyen satıcılara yönelik düzenlediği operasyonda göz altına alınıp, adliyeye sevk edilen biri kadın 6 kişi tutuklandı.Mersin...

Evi 'esrar' yuvası haline getiren şüpheliler tutuklandı
07 Mart 2017 - 17:38

Mersin polisinin, uyuşturucu ile mücadele kapsamında doğu illerinden kente uyuşturucu madde getirerek, gençleri zehirleyen satıcılara yönelik düzenlediği operasyonda göz altına alınıp, adliyeye sevk edilen biri kadın 6 kişi tutuklandı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sokak satıcılarına yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Ekipler, ’torbacı’ diye tabir edilen sokak satıcılarına nefes aldırmıyor. Mersin polisi sokak satıcılarının yanında doğu illerinden Mersin’e uyuşturucu madde getirerek, gençleri zehirlemeye çalışan şahıslara yönelik de operasyonlarını sürdürüyor. Bu kapsamda alınan bir istihbaratı değerlendiren ekipler, merkez Akdeniz ilçesinde bir aracı durdurarak, arama yaptı.

Yapılan aramada bir miktar uyuşturucu madde bulunması üzerine, operasyonun devamı olarak yine aynı ilçede bulunan bir eve de operasyon düzenlendi. Narkotik köpeğinin de katıldığı operasyonda, 244 kilo gram esrar ele geçirildi. Evin bir odasının tamamen esrarla dolu olması ekipleri de şaşkına çevirdi. Polis, operasyonda 6 kişiyi gözaltına aldı. Bugün emniyetteki ifadeleri tamamlanan 6 kişi, adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen biri kadın 6 kişi, tutuklandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum