kent otel
05 Mart 2017 Pazar 10:19
Aydın İktisat Fakültesinden mali müşavirlik semineri

ADÜ İktisadi Düşünce Topluluğu tarafından 1-7 Mart Muhasebe Haftası kapsamında “Mali Müşavirlik ve Muhasebecilik Mesleğinin Tanıtımı” konulu seminer düzenlendi.

Aydın İktisat Fakültesinde Aydın Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Yönetim Kurulu üyeleri ile Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) Aydın Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen seminere Aydın İktisat Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Hakan Hotunoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Öznur Özdamar, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Aydın İktisat Fakültesi öğrencilerine kariyer planlarına katkı sağlamak amacı ile düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan SMMMO Başkanı Rıza Yörüyen, SMMMO Başkan Yardımcısı Ramazan Karalar, Mali Müşavir Jülide Vardar Bekem, Mali Müşavir Adem Çataloğlu ve Mali Müşavir Ahmet Göbekli, “Mali Müşavir Kimdir?”, “Nasıl Mali Müşavir Olunur?” sorularına açıklık getirdi.

Seminerde, mali müşavir olma yolundaki en önemli faktörün eğitim olduğunu belirten konuşmacılar, mali müşavirlerin, şu an hangi şartlarda çalıştıkları, elde ettikleri kazançlar, hangi alanda ve kimler ile çalıştıkları, nelere dikkat etmeleri gerektiği, hangi kurallara bağlı oldukları ve meslekte başarılı olmak için yapılması gerekenler hakkında öğrencileri aydınlattı.

Soru cevap bölümünün ardından son bulan seminerde, Aydın İktisat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hakan Hotunoğlu, SMMMO Başkanı Rıza Yörüyen’e katkılarından dolayı teşekkür belgesi verdi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol