01 Mart 2017 Çarşamba 09:33
Balıkesir Ticaret Odası’nın kalitesi tescillendi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen 12. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni ile Balıkesir Ticaret Odası’nın kalitesi tescillenmiş oldu.

Oda ve Borsalarda kurumsal kapasitenin arttırılması ve üyelere sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında çalışmalar devam ediyor. 24 Şubat Cuma günü, 12. Dönem Akreditasyon Sistemi Sertifika Töreni, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirildi. Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ermişler “Balıkesir için, Balıkesir Ticaret Odası için çok gurur verici bir tören. Akreditasyon belgesi çok ama çok ciddi bir denetimin sonucunda verilen bir belge. Bizim ekonomik, sosyal ve eğitim alanındaki sağladığımız katkıyı ve çalışmaları, uluslararası alanda belgeleyen bir belge. Biz hizmet anlayışımız ile kurumumuzun ilerlemesine üyelerimize katkı sağlamasına var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmalarımızın bu şekilde taçlandırılması bizleri daha da motive ediyor” dedi.

12. dönem Akreditasyon Sertifika Töreninde belgesini yenileyen 54 oda arasına giren Balıkesir Ticaret Odası, C olan derecesini B’ye çıkarmayı başardı. Oda ve borsalarda kurumsal kapasitenin artırılması ve üyelere sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla başlatılan “Akreditasyon Sistemi” ne yönelik sertifika töreni, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (TOBB) gerçekleştirildi. Oda ve Borsanın daha akredite olduğu 12. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreninde 54 oda da belgelerini yeniledi. Belgesini yenileyen odalar arasında yer alan Balıkesir Ticaret Odası C derecesinden B’ye yükseldi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı törenine sertifikayı almak için BTO’yu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ermişler, Genel Sekreter Serkan Acar ve Akreditasyon Sorumlusu Öznur Deniz katıldı. BTO yöneticileri belgesini AK Parti İzmir milletvekili Necip Kalkan ve TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete’nin elinden aldı.

Oda Sisteminin iş dünyası nezrindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi; EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modeli olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geliştirilmiştir. 2005 yılına kadar İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile desteklenen Oda Akreditasyon Sistemi, 2008 yılında Borsaların da sisteme dahil edilmesiyle genişleyerek Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi haline dönüşmüş. Oda/Borsaların üyelerine “Beş Yıldızlı Hizmet” vermesi için fırsat oluşturan Akreditasyon Sistemi; Oda/Borsaların yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstleniyor.

12.Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni’nde konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin en büyük zenginliğinin girişimci tüccar ve sanayiciler olduğunu kaydederken, yapılan törenle birlikte 26 oda ve borsanın daha 5 yıldız kapsamına girmeye hak kazandığını söyledi. Ayıca 54 Oda ve Borsanın akreditasyonunu yenilendiğini belirten Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu; “Esasında onlar, kendilerini dönüştürdüler ve geliştirdiler. Reel sektör için hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldiler. Proje üretiyorlar, yurtdışına açılıyorlar, reel sektöre işin hakkını vererek kanaat önderi oluyorlar. İşte 5 yıldızın manası da burada gizli. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamında, Londra’daki, Paris’teki, Berlin’deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalar da, minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar. Yani dünya standartlarında çalıştıklarını belgelemiş oluyorlar” dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.