Reklam
Reklam

BELEDİYE HASTA NAKİL ARAÇLARI HİZMETTE

Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmalarında üzerine düşen sorumluluğu ve görevi yerine getiren Belediyemiz, Covid-19 bulaş riski bulunan hastaların nakil işlemlerinde kullanılmak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne 3 adet şoförlü araç tahsis etti.

BELEDİYE HASTA NAKİL ARAÇLARI HİZMETTE
28 Ağustos 2020 - 09:45

Covid-19 bulaş riski bulunan vatandaşların hastaneden eve gidiş gelişlerinde toplu taşıma araçlarını kullanımını önlemek ve böylece virüsün bulaşma riskini en aza indirmek amacıyla yapılan çalışmada Covid-19 riski bulunan kişilerin 112 Acil Çağrı Merkezini araması halinde evden hastaneye, hastaneden evine sıfır temas yöntemiyle Belediyemiz tarafından tahsis edilen araçlarla taşınacak.

 

Araçlarda görev alan personel koruyucu elbise ve ekipmanlarla donatılırken, sürücü ve yolcu bölümlerinin arasına da şeffaf koruyucu brandalar yerleştirilerek virüsün enfekte riskini ortadan kaldırıldı.

 

Belediyenin Covid-19 salgınıyla mücadelede çok önemli bir rol üstlendiğini dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, desteklerinden dolayı Valimiz Hulusi Şahin’e teşekkür ederek, çalışmada görev alan ekiplere de gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı ayrıca teşekkür etti. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum