Reklam
Reklam

BELEDİYE MECLİSİ 11 GÜNDEM MADDESİNİ DEĞERLENDİRDİ

Karaman Belediye Meclisi Temmuz ayının ilk toplantısını yaptı.

BELEDİYE MECLİSİ 11 GÜNDEM MADDESİNİ DEĞERLENDİRDİ
03 Temmuz 2020 - 16:48 - Güncelleme: 03 Temmuz 2020 - 16:54

BELEDİYE MECLİSİ 11 GÜNDEM MADDESİNİ DEĞERLENDİRDİ
 
Karaman Belediye Meclisi Temmuz ayının ilk toplantısını yaptı.
 
Karaman Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıya Meclis üyeleri tam katılım sağladı.
 
11 gündem maddesini değerlendirmek için toplanılan Karaman Belediye Meclisinde, Meclis oturumunu yürüten Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, acil gelişen bir toplantıya katılmak üzere Meclis üyelerinden müsaade isteyerek toplantıdan ayrılmak zorunda kaldı.
 
İlin en büyük Mal Memuru Başkanlığı altında oluşturulacak satış komisyonunda bir üyenin belirlenmesi ile açılışı yapılan meclis gündemi, Karaman Belediyesi’nin 2021 yılına ait Yatırım ve Çalışma Programlarının görüşülüp karara bağlanması mile devam etti.
 
TOPLUM ULAŞIM VE KŞRA BORÇLARININ ERTELENMESİ
 
(Covid-19) Salgının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması hakkında kanun ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun gereği  Belediyelerin toplu taşıma hizmetinin kesintisiz olarak yürütülebilmesi için 3 ay süre ile Belediye Meclisinin kararı ile gelir desteği devam ediyor.
 
Belediye Meclisi üyeleri, yine gündem başlıkları altında belirlenen döneme ait ruhsat izin hat kirası borçlarının 3 ay ertelenmesi konusu ve Ruhsat izin hat kirası borçlarının ertelenen süre sonunda ertelene süre kadar aylık eşit taksitler halinde herhangi bir gecikme zammı ve faiz uygulanmadan tahsil edilmesi konusunu ele aldı.
 
 Yine gündem başıkları arasında Mevlana Kalkınma Ajansı Belediye Meclisinin kararıyla Belediye Eski Hizmet Binasının kendilerine 5 yıllığına tahsis edildiğini daha sonra 03.12.2018 tarih 439 sayılı kararı ile tahsis süresinin 5 yıl daha uzatıldığını belirterek aynı binanın 2. katının boşalması nedeniyle 3. kat için verilen tahsisin kaldırılarak 2. katın (Ahiosman Mahallesi İsmet Paşa Caddesi No:4/2) 5393 sayılı Kanunun 18. maddesinin e fıkrası gereğince 3. kat ile aynı şartlarda kendilerine tahsis edilmesi talebi değerlendirildi.
 
Karaman Belediye Meclisi, Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmelik gereğince, muhtelif kadrolarda derece değiştirilmesi konularını da ele aldı.
 
Ayrıca, Belediye Hizmetlerinde kullanılmak üzere araç ve iş makinalarını, 5393 sayılı Kanunun 18. Maddesinin, g bendi kapsamında belediyemize hibe olarak bağışlanması, Yunus Emre Minibüs Koop. Başkanlığının geçişi kapatılan güzergahın tekrar açılmasından dolayı değişiklik talebi konuları da değerlendirildi.
 
Ayrıca, 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli İmar Planları arasındaki uyumsuzluğun giderilmesi için gerekli olan İmar Planı Değişikliklerine ön izin verilmesi konusu ile  İmaret Mahallesinde tapunun 753 ada 8 numaralı parsel üzerinde imar planında çekme mesafelerinin kaldırılması için gerekli olan İmar Planı Değişikliklerine ön izin verilmesi konusu meclis gündemine sunuldu.
 
 
Meclis gündemi maddeleri arasında son olarak, Belediye Encümen Kararına istinaden söz konusu Hisar Mahallesi 1808 ada 1, 5 ve 6 numaralı parselleri ile hali hazırda bulunan 1915 Çanakkale Zaferi Kavşağını da kapsayacak şekilde trafik akışının sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için Şehit İsa Kiriş Caddesi ile 453. sokak üzerinde gerekli kavşak, yol, park ve ada-kenar düzenlemesi yapılarak hazırlanan imar plan değişikliği onaya sunuldu.
 
Son olarak gündem maddeleri arasında yer alan Karaman Belediye Meclis kararına istinaden Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Şehit Hamza Çetin Caddesi üzerinde 1013. sokağın kesiştiği noktada yer alan refüj aralığı kapatılarak, yine aynı cadde üzerinden 1390. sokağın kesiştiği noktadan gerekli ölçeklerde refüj aralığı bırakılarak hazırlanan imar plan değişikliği de onaya sunuldu.
 
Belediye Meclis Toplantısı talep ve önerilerin ardından sona erdi.
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum