Reklam
Reklam

Robot Mini Ada Daha da Güçleniyor

Türkiye’nin Yerli Yazılım ve Robotik Markası AKINSOFT – AKINROBOTICS tarafından üretilen insansı robot Mini Ada’nın sahneden düşmesi ülke çapında geniş yankı buldu.

Robot Mini Ada Daha da Güçleniyor
11 Aralık 2018 - 14:55

AKINROBOTICS bünyesinde görevli mühendisler tarafından yapılan açıklamada; “8 Aralık 2018 Cumartesi günü Antalya Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi’nde görev alan Mini Ada isimli robotun sahnede yaptığı sunuculuk ve dans gösterisi esnasında sahneden düşmesi tüm ülkenin gündemine oturmuştur. Yaşanılan bu olay, salondaki elektronik sinyallerin yoğunluğundan dolayı oluşmuştur. Kaza sonucu sadece dış kaplamasında ufak çaplı çatlaklar oluşan robotun üzerinde, düşme ve çarpma sensörleri bulunmakta iken bu sensörlerin aktif edilmemesi neticesinde böyle bir olay gerçekleşmiş olup bundan sonraki süreçte böyle bir olayın yaşanmaması adına tüm önlemler alınmış durumdadır. Aynı zamanda yeni geçmiş olduğumuz ‘plastik enjeksiyon’ sistemi ile de bundan sonra üretilecek robotlarımızın dış kaplaması herhangi bir düşme ya da çarpmaya karşı daha dayanıklı olacaktır.” ifadeleri kullanıldı. 
23 yıllık yazılım ve 9 yıllık robotik teknoloji alanındaki tecrübesi ile bilim ve teknoloji yolunda yürümeye devam eden Türkiye’nin Yerli Yazılım ve Robotik Markası AKINSOFT – AKINROBOTICS insanlığa hizmet amacıyla çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum