Reklam
Reklam

Bitcoin Macerası Sürüyor

Bitcoin yıllar önce kripto para bünyesinde oluşturulmuş bir sana para olarak bilinmektedir.

04 Temmuz 2021 - 18:25
Kurulumunun sahibi ya da sahipleri şu an koca bir bilinmezlik olarak dursa da bir isim ve soy isimle yayınlanmış olan Bitcoin aslında deneysel olarak oluşturulmuş bir birimdir. Sonradan yayımlanmasının üzerine, ilk zamanlarında aslında pek bir değeri olmasa da zamanla bu dengeler de bozulmuştur. Bitcoin iniş ve çıkışlarının akabinde şu an oldukça yüksek değere ulaşmış bir sanal paradır. Özellikle ilk patlamasını da oluşturulmasından sekiz sene kadar sonra yaşamıştır ve bu durum da aslında ilk anlardan yatırımcı olanların şimdilerde büyük zenginlikler elde ettiğini göstermektedir. Bu sebeple de zaten bitcoin üzerinden zengin olma oranı şimdilerde bile oldukça yüksektir.
Bitcoin’in Değeri Zirvede
Günden güne değeri katlanmaya devam eden, bir dönem belirli oranda düşüş göstermesine rağmen yükselişiyle kendi rekorunu tekrardan kıran Bitcoin kaç dolar oluşu sürekli olarak da değişim göstermektedir. Şu an ki haliyle otuz dolara denk olan Bitcoin dediğimiz gibi zamanla yükselmeye de devam edecek gibi görünüyor. Yükseliş şemasına baktığımızda yıllara dağılımı da çok net bir biçimde gözlenebilir durumda.
Örnek vermek gerekirse ilk çıktığı dönemlerde 1 Bitcoin kaç dolar diye sormayı bırakın bir değere bile denk gelmiyordu. Birkaç kuruş bile etmiyordu. Hemen sonraki yıl 0,05 lik bir değer kazansa da 2015 yılına kadar yükselişlerini kat kat arttırarak kendi rekorunu kırdı. 2015 yılında ise bir düşüş gösterdi ancak diğer sene hemen kendini toparladı. Bununla beraber hala her yerde ilgiyle takip edilmesi de oldukça beklenilen bir durum.
Bitcoin Etkisi Altına Almaya Devam Ediyor
Bitcoin dolara denk olması hatta dolar seviyesinin de yukarısına çıkmasının ardından dünyanın her yerinde kabul görmeye başladı. Bunun yanı sıra herkes tarafından da kullanılıyor olması yatırımcı sayısını arttırınca, Bitcoin değeri de giderek daha da arttı. Bu artış özellikle bu dönemlerde de kolay kolay azalacak veyahut yok olacak gibi de durmuyor. Önemli olan gelecekte tamamen bu sisteme geçip geçmeyeceğimizin şu an için bilinmezliği olsa da toplumlar bu durumu gayet benimsemiş haldeler, orası net. 
 Kaynak: https://cointral.com/tr/1-btc-kac-dolar/
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum