Reklam
Reklam

BU SÜREÇTE ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPARAK MÜCADELE VERİYORUZ

İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “Salgın sürecini iyi yönetebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıp kararlılıkla mücadelemize devam etmeliyiz”

BU SÜREÇTE ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPARAK MÜCADELE VERİYORUZ
09 Eylül 2020 - 19:39

21 Eylül 2020 Pazartesi günü aşamalı ve seyreltilmiş olarak başlayacak olan okullarda yüz yüze eğitim öğretim öncesi, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan okulöncesi ve ilkokul müdürleriyle telekonferans yöntemiyle bir araya gelerek son gelişmeleri değerlendirdi. 
Bilim Kurulu'nun tavsiyesiyle 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim ile başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı 21 Eylül 2020 Pazartesi günü aşamalı ve seyreltilmiş olarak başlayacak olan okullarda yüz yüze eğitim öğretime ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan açıklamalarda bulundu.
“Salgın sürecini iyi yönetebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıp kararlılıkla mücadelemize devam etmeliyiz”
Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulöncesi ve 1. sınıflar için aşamalı ve seyreltilmiş eğitim modeline geçildiğini hatırlattı. İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “31 Ağustos 2020 tarihinde 8. ve 12. sınıflar için açılan destekleme ve yetiştirme kurslarımız başladı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgın süreci devam ediyor. Salgın sürecinde bizim yapmamız gereken devletimizin belirlemiş olduğu kurallara uymak. Salgın sürecini iyi yönetebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıp kararlılıkla mücadelemize devam etmeliyiz” dedi.
“Eğitim camiası salgın sürecinin başladığı günden itibaren taşın altına elini koydu, koymaya da devam ediyor”
21 Eylül 2020 tarihinden itibaren okulöncesi ve 1. sınıflar için okullarımızı açıyoruz diyen İl Müdürü Çalışkan, “21 Eylül tarihi bizim için motivasyon ve uyum haftası. Okullarımızı açarken önceliğimiz öğrencilerimizin sağlığını korumak. Okullarımızı açmadan önce Bakanlığımız tarafından hazırlanan Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu çerçevesinde hazırlıklarımızı tamamlayarak önlemler alınıyor. Bu konuda göstermiş olduğunuz gayretiniz sebebiyle sizlere teşekkür ediyorum. Eğitim camiası salgın sürecinin başladığı günden itibaren taşın altına elini koydu, koymaya da devam ediyor. Almış olduğumuz önlemlerle bu süreci en iyi yürüten kurumlardan biri olduğumuzu belirtmek istiyorum. Sizlerden ricam öğrencilerimize salgın sürecinde okullarda uyulması gereken kuralları en iyi şekilde anlatarak uygulamanız; maske, mesafe ve temizlik kurallarını sık sık hatırlatmanızdır. Böylece öğrencilerimizi kademeli olarak okullarımızla buluşturacağız. Okullarımızda sağlanacak sağlıklı ortam sizlerin emeği ve tedbirleri sayesinde olacak” diye konuştu.
Okulöncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin yeni eğitim öğretim yılının gelmesiyle birlikte okulların cıvıl cıvıl olacağını söyleyen Mehmet Çalışkan, okulların öğrencilerle buluştuğu dönemde okulları ziyaret edeceğini de sözlerine ekledi.
Toplantı, karşılıklı görüşlerin ifade edilmesinin ardından iyi dilek temennileriyle son buldu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum