kent otel
19 Mart 2017 Pazar 11:32
’Bir destanın türküsü Çanakkale’ programı duygusal anlar yaşattı

Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü ve Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan ‘Bir Destanın Türküsü Çanakkale’ programı, izleyenleri duygusal bir zaman yolculuğuna çıkardı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümü münasebetiyle Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü ve Şehir Tiyatrosu tarafından hazırlanan ‘Bir Destanın Türküsü Çanakkale’ programı, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’nda düzenlendi. Bursalıların yoğun ilgi gösterdiği programı şef Hamit Gazigil yönetti. Orkestra Şube Müdürlüğü sanatçılarının solo ve koro halinde seslendirdiği türküler, dinleyenlere zaman duygusal anlar yaşattı.

Şehir Tiyatrosu sanatçılarının okuduğu asker mektupları ise salonu dolduranları zaman yolculuğuna çıkarttı. ‘Havada bulut yok’, ‘Çalın davulları’, ‘Aynalı çarşı’, ‘Benden selam olsun’, ‘İhtiyatlar silah çatmış’, ‘Eledim eledim’, ‘Bu vatan bizim’ gibi destansı hikayelerin anlatıldığı türkülerin sahnelediği gecede, kimi zaman da coşku doruğa çıktı.

Yaklaşık iki saat süren programın sonunda konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Muhsin Özlükurt, destanı tekrar yaşatan sanatçılara teşekkür etti. Konuşma sonrasında Muhsin Özlükurt, Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan, Kültür ve Turizm Şube Müdürü Nur Çakır tarafından şef Hamit Gazigil ve sanatçılara çiçek takdim edildi.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol