Reklam
Reklam

BÜTÜN ÇOCUKLARA BİR ROBOT

mBot, çocukların kodlamayı öğrenebilmesi için tasarlanan uygun fiyatlı ve kullanımı kolay bir robot kitidir. Son derece kolay blok programlama mantığı ile basitçe programlayabilir ve üzerine farklı donanımlar ekleyerek hayal gücünüzü kullanarak sınırsız özellikler ekleyebilirsiniz.

BÜTÜN ÇOCUKLARA BİR ROBOT
02 Mart 2021 - 19:20
mBot’un Bluetooth özelliği ile ister cep telefonunuzdan Türkçe destekli Makeblock uygulaması kullanarak (Android/iOS) kontrol edin, isterseniz de kablosuz olarak bağlayarak programlayın.
mBot ile Neler Yapılabilir?
  • Üzerinde bulunan çizgi, ultrasonik, ışık, buton, IR alıcı, RGB LED, buzzer ve diğer çevre birimlerini kullanarak dilediğiniz projeyi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Duvarda hareket eden bir robot inşa tasarlayabilirsiniz,
  • Çizgiyi takip eden bir robot yapabilirsiniz,
  • Müzik ve sese göre hareket eden bir robot yapabilirsiniz.
  • Gerek Standart TV kumandası gerekse uyumlu uzaktan kumanda cihazı ile robotu kontrol edebilirsiniz.
  • Farklı bir mBot robotla IR haberleşme aracılığı ile robotik işbirliği yapabilirsiniz.

mBot’u Bluetooth bağlantısı aracılığı ile akıllı telefonunuza veya tabletinize yüklenebilen uygulama ile programlayın ya da manuel olarak kumanda edin. Robot size monte edilmemiş olarak gelecektir. Set içerisinde bulunan 40 parçayı kolayca birleştirerek robotunuzu kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. mBot, içerisinde gelen, çizgi sensörü,  ultrasonik engel sensörü ve kablosuz haberleşme modülü ile bir mobil robotun yapabileceği tüm fonksiyonları yerine getirebilir.  mCore kartı sayesinde farklı sensörler/modüller de basit bir şekilde eklenebilir. Sensörler, akıllı telefonlarda kullanılan RJ25 tipi soketleri ile ters bağlama gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır. mCore kartının emniyet kutusu üzerinde bulunan uygun bağlantılar ile robota Lego parçaları basit bir şekilde bağlanabilir. Bunların yanında robotun tamamen açık kaynaklı olması ve Arduino desteklemesi sayesinde dilerseniz Arduino IDE kullanarak ileri düzeyde programlama yapabilme imkânınız da vardır.
mBot’u, çocukların kolay bir şekilde sıkılmadan programlama öğrenebilmesi için geliştirilmiş grafiksel blok programlama ortamlarından birisi olan Scratch tabanlı mBlock programını (Türkçe dil seçeneği mevcuttur) ile ister bilgisayarınızdan, isterseniz akıllı telefon/tabletinizden kullanabilirsiniz.  Ayrıca robotu akıllı cihazlarınız aracılığı ile programlamak isterseniz size kademeli olarak kolaydan karmaşığa doğru ilerleyecek bir eğitim de sunulmaktadır.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum