Reklam
Reklam

Büyükşehir Belediye Başkan V. Demirtaş, Koronavirüs Denetimlerine Katıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş, İçişleri Bakanlığımızın, 81 valiliğe gönderdiği ‘Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri’ konulu genelgesi kapsamında Kovid-19 tedbirlerine yönelik düzenlenen denetimlere katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkan V. Demirtaş, Koronavirüs Denetimlerine Katıldı
01 Eylül 2020 - 13:20

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifleri doğrultusunda, İçişleri Bakanlığımızca 81 Valiliğe gönderilen “Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge kapsamında ilimizde vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerler ile lokanta, kafeterya, pastane gibi iş yerlerinde maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymanın hayati önemi konusunda esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulunarak, rehberlik edici bilgilendirme yapıldı.

Demirtaş, İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla güvenlik personeli ve ilgili kurumların personeli tarafından oluşturulan ekiplerin gerçekleştirdiği Kovid-19 denetimlerine eşlik etti.

Demirtaş, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek sosyal mesafenin korunması, maske kullanımı ve hijyen kurallarına uyulması hususunda uyarılarda bulundu.

Denetimlerde Vali ve Başkan V. Mahmut Demirtaş’a; Vali Yardımcısı Coşkun Öztürk, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Uğur Kandemir, İl Emniyet Müdür Vekili Muhittin İlker Emir diğer kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum