Reklam
Reklam

Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz yüzme kursu devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 7-17 yaş arası çocuklarda spor bilincini aşılama ve fiziksel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla başlattığı ve pandemi önlemlerinin üst seviyede tutulduğu ücretsiz yüzme kursu Seyrantepe TOKİ Yüzme Havuzu’nda devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz yüzme kursu devam ediyor
08 Eylül 2020 - 11:39

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın çocuklarda spor bilincini aşılama ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla açtığı yüzme kursu devam ediyor. Eğitimlerden yüzme bilen ve bilmeyen 7-17 yaş arası çocuklar faydalanıyor. Yüzme kursu Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere 5 gün şeklinde yapılıyor.
Çocuklar tüm yüzme stillerini öğreniyor
Alanında uzman eğitmenlerin görev aldığı kurs, Yenişehir ilçesi Seyrantepe TOKİ Yüzme Havuzunda gerçekleşiyor. Eğitimlerde çocuklar yüzme bilen ve bilmeyen şeklinde gruplara ayrılıyor. Çocukların psikolojik durumları ve suya karşı adaptasyonlarıyla yüzme eğitimi başlıyor. Yüzme bilmeyen çocuklara yüzme nefes egzersizleri, havuz kenarında suda nasıl ayak çırpılır ve yüzme tahtalarıyla havuzda ayak çırpma eğitimi alıyor. Orta seviyede yüzme bilen çocuklara uzun mesafede havuz içinde ayak çırpma teknikleri, sağ-sol kol çırpma çalışmaları, serbest yüzme rotasyon, sırt üstü yüzme tekniğinde ayak kullanımı ve sualtı çalışmaları öğretiliyor. Kursa devam eden çocuklar, tüm yüzme stillerini uygulamalı şekilde öğrenme şansı yakalıyor.
Pandemi önlemleri üst seviyede tutuluyor
Yeni normal yaşam koşulları çerçevesinde Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı hijyen kurallarına uygun şekilde hareket edilen ücretsiz yüzme kursunda pandemiye karşı önlemler üst seviyede tutuluyor. Yönetim odası, soyunma odaları, duşluklar, tuvaletler, antrenör odası ve sosyal alanlar periyodik şekilde dezenfekte ediliyor. Can simidi, yüzme tahtaları ve benzeri spor aletleri sürekli temizleniyor. Personel ve eğitmenler sosyal mesafeye dikkat ederek eğitimler veriyor. Kursiyerler yüzme havuzuna ateş ölçümleri, el ve ayak dezenfeksiyonu yapılarak alınıyor. Yaşanabilecek her hangi bir sağlık sorununun önüne geçmek için eğitime katılan tüm öğrencilerin T.C. kimlik numaraları alınarak sağlık takipleri yapılıyor.
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum