Reklam
Reklam

BÜYÜKŞEHİR SAHALARDA FIRTINA GİBİ ESECEK KIZLARI ARIYOR

Eskişehirlilerin spor yapabilmeleri için birçok spor merkezi açan ve ücretsiz kurslar ile vatandaşları farklı branşlarda sporla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında kız futbol takımı kurmaya hazırlanıyor.

BÜYÜKŞEHİR SAHALARDA FIRTINA GİBİ ESECEK KIZLARI ARIYOR
29 Ağustos 2020 - 15:18

Amatör sporlara ve sporculara her zaman destek olan Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında birçok branşta birbirinden başarılı sporcular yetiştiriyor. Kanodan voleybola, basketboldan atletizme kadar farklı branşlarda her yıl adından söz ettiren Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, şimdi de kız futbol takımı kurmaya hazırlanıyor. Sosyal medya ve bilboardlar aracılığıyla duyuruya çıkan ve 11-15 yaş arası futbola ilgi duyan kızlara seslenen Büyükşehir Belediyesi, 'Sahalarda Fırtına Gibi Esecek Kızlarımızı Yeşil Sahalara Bekliyoruz' sloganıyla seçmelere başlıyor.

Futbolun yalnızca erkek egemen bir branş gibi algılandığını ancak kızların da bu branşta çok önemli başarılara imza attığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, futbola ilgi duyan kızların 7 Eylül tarihine kadar 0222 335 0 800 üzerinden kendilerine ulaşmalarını rica ettiler. Seçmelerin 12-13 Eylül tarihinde Eskişehirspor'un efsane futbolcuları tarafından Osmangazi Sahası'nda gerçekleştirileceğini belirten yetkililer, bu tarihten sonra kız futbol takımının çalışmalara başlayacağını ifade ettiler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum