kent otel
08 Mart 2017 Çarşamba 17:47
Başkan Zolan 8 Mart dolayısıyla kadınlarla bir araya geldi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği törene katıldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bir tören düzenledi. Törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, kadın meclisi üyeleri, kadınlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Denizlili kadınların her zaman yanında olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen, kadın cinayetlerine dikkati çekerek, yaşamını yitiren tüm kadınlara rahmet diledi. 8 Mart’ı kutlama günü değil anma günü olarak kabul ettiklerini ifade eden Özen, “Küçük gelinler, tacizler, tecavüzler olmasına karşıyız. En önemlisi de emeğimizin hakkı verilsin” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün kadınların ve kadın haklarının daha iyi konumlara getirilebilmesi için bir vesile olmasını dileyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “İnşallah kadınlar, kız kardeşlerimiz, annelerimiz ve eşlerimiz gelecekte bugünden çok daha iyi konumlara ulaşacaktır” dedi. Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir şehirde kadın mutluysa o şehir mutludur. Bir şehirde kadın mutluysa o şehir başarılıdır. Bu noktada sizlerle ne tür etkinlikler yapılması gerekiliyorsa hepsini gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Denizlimizin geldiği nokta birçok şehre göre çok daha güzel. İnşallah hedefimiz en mutlu kadınların Denizli’de olmasıdır” şeklinde konuştu.

Törenin sonunda Başkan Zolan ve eşi Berrin Zolan, törene katılan kadınlara şal hediye etti.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol