kent otel
27 Şubat 2017 Pazartesi 14:53
Büyükşehir’den Çivril’de alt yapı çalışması

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Çivril ilçesi Özdemirci Mahallesi’nde alt yapı çalışması başlattı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü, Çivril ilçesi Özdemirci Mahallesi’nde alt yapı çalışması başlattı. Kanalizasyon sistemi bulunmayan ve içme suyu hatları günümüz ihtiyaçlarını karşılamayan Özdemirci Mahallesi sakinlerine nitelikli bir alt yapı hizmeti sunmak için proje hazırlayan DESKİ, kısa bir süre önce çalışmalara başladı. Proje kapsamında daha önce atık su hattı bulunmayan Özdemirci Mahallesi’ne 42 bin metre kanalizasyon hattı ile 41 bin metre içme suyu hattı döşenecek. Projenin tamamlanması ile Özdemirci Mahallesi modern bir alt yapıya kavuşacak.

“Büyükşehir olmanın avantajı hissediliyor”

Denizli’nin büyükşehir statüsü kazanmasıyla birlikte “Kent merkezinde ne varsa ilçelerde de o olacak” sloganıyla yola çıktıklarını anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bu doğrultuda Çivril ilçesinin Özdemirci Mahallesi’nde alt yapı atağı başlattık. Daha önce atık su hattı bulunmayan Mahallemize, ilk defa kanalizasyon sistemi yapıyoruz. Ayrıca eskimiş olan içme suyu hatlarını da baştan aşağı yeniliyoruz. Çalışmaları kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımıza modern bir alt yapı hizmeti sunacağız. Büyükşehir olmanın avantajını Denizli’de yaşayan her vatandaşımız yatırımlarımızla hissediyor” diye konuştu.
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol