DTO Başkanı Erdoğan, kadın çalışanlarla buluştu

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla kadın çalışanlar ve Tekstil Tasarım Merkezindeki kursiyerlerle bir araya geldi.DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla...

DTO Başkanı Erdoğan, kadın çalışanlarla buluştu
08 Mart 2017 - 16:42

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla kadın çalışanlar ve Tekstil Tasarım Merkezindeki kursiyerlerle bir araya geldi.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla kadın çalışanlar ve Tekstil Tasarım Merkezindeki kursiyerler için sürpriz bir kutlama gerçekleştirdi. DTO toplantı salonunda gerçekleşen etkinlikte pasta kesildi.

DTO olarak kadınların iş yaşamına daha fazla katılımını sağlamak için çalıştıklarını ifade eden Başkan Erdoğan, Türk kadınının el attığı her alanda başarı sağladığını belirtti. Erdoğan, “Kadınlarımız, anne olarak, eş olarak hayattaki en büyük destekçilerimizdir. Türk kadınının Kurtuluş Savaşı’ndaki fedakarlığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin varoluş mücadelesinde önemli bir yer tutmaktadır. Hayatın her alanında kadınlarımızın imzası vardır. İş dünyasında kadın girişimci ve yönetici sayısının her geçen gün artması, çalışma hayatımıza dinamizm ve kalite getirmektedir” dedi.

Denizli’nin kadın istihdamında Türkiye ortalamasının üzerinde paya sahip olduğunu kaydeden Başkan Erdoğan, “Türkiye’de kadın istihdam oranını resmi kayıtlara göre yüzde 30’dur. Denizli’mizde ise bu oran yüzde 33 dolayındadır. İlimizde SGK’lı olarak çalışan 214 bin 637 kişinin yaklaşık 71 bini kadınlardan oluşmaktadır. 2016 yılı sonu itibariyle Denizli Ticaret Odasında 15 bin 869 kayıtlı üye vardır. Denizli Ticaret Odası’na kayıtlı şirket yetkilisi kadın girişimci sayısı bin 953, şirket ortağı kadın girişimci sayısı 2 bin 37 ve odamıza kayıtlı gerçek kişi kadın girişimci sayısı 2 bin 9’dur” diye konuştu.

Erdoğan, Denizli Ticaret Odası olarak kadınların iş hayatında daha fazla yer almaları için çalıştıklarını belirterek “Son olarak Boğaziçi Üniversitesi ile işbirliği içinde Kız kardeşim Projesini gerçekleştirdik. Kadınlarımız burada iyi bir girişimci, iyi bir yönetici olmak için eğitimler aldı. Biz kadınımızın yaptığı her işe kalite ve estetik kazandırdığını biliyoruz. Bu sebeple kadınlarımızın istihdamı için daha çok çalışacağız, projeler üreteceğiz. Kadınımızın üretimdeki payının daha da arttığı nice 8 Mart Kadınlar Günü kutlamalarında bir arada olmayı umut ediyorum” dedi.

Başkan Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla kadın çalışanlara ve Tekstil Tasarım Merkezindeki kursiyerlere çeşitli hediyeler verdi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum