Diyarbakır'da 'Bölge Kıyaslama Çalıştayı' başladı

Diyarbakır’da, 1’inci Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda/Borsa Akreditasyon Kıyaslama Çalıştayı başladı.Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Ticaret Borsası (DTB) tarafından 1’inci Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda/Borsa Akreditasyon...

Diyarbakır'da 'Bölge Kıyaslama Çalıştayı' başladı
13 Mart 2017 - 12:13

Diyarbakır’da, 1’inci Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda/Borsa Akreditasyon Kıyaslama Çalıştayı başladı.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Ticaret Borsası (DTB) tarafından 1’inci Güneydoğu Anadolu Bölgesi Oda/Borsa Akreditasyon Kıyaslama Çalıştayı düzenlendi. DTB’de düzenlenen çalıştaya, DTSO Başkanı Ahmet Sayar, DTB Başkanı Engin Yeşil, DTB Başkan Vekili Şeyhmus Ayhan, DTB Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Boylu, bölge il ve ilçelerinin oda ve borsa başkanları ile yöneticileri katıldı.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan DTB Başkanı Yeşil, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yürütülen akreditasyon sisteminin oda ve borsalarda kalite bilincinin yerleşmesi, yükselmesi ve iş dünyası nezdinde saygınlığının artmasına katkı sunduğunu söyledi. Akreditasyon sistemi çalışmalarının oda ve borsaları daha fazla yakınlaştırdığını ve üyelere hizmet sunma kalitesini artıracağını belirten Yeşil, oda ve borsaların kurumsal kapasitesinin uygulanacak bu tür faaliyetler belirlendiğini anlattı.

DTSO Başkanı Ahmet Sayar, oda ve borsalar olarak üyelerine daha kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Yapılan çalıştay çerçevesinde akreditasyon sistemlerimizi karşılaştırarak eksik yönlerimizi gidermeyi ve üyelerimize daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda toplantının bölgemiz için verimli geçeceğine inanıyorum” dedi.

250 oda borsa akredite oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Akreditasyon Kurulu üyesi ve Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, hizmet kar sıfatıyla bu yola çıktıklarını aktararak, 365 oda ve borsanın 250’sinin akredite olduğunu kaydetti. Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun akreditasyon sistemi konusunda oda ve borsalara her türlü desteği verdiğini açıkladı.

Yapılan konuşmaların ardından Akreditasyon Sistemi Uzmanı Mehmet Besleme tarafından Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan oda ve borsaların hizmet kalitesinin daha üst seviyelere çıkmaları için hazırladığı sunumu katılımcılar ile paylaştı.

Çalıştay iki gün sürecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum