Reklam
Reklam

Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi 120 çocukla açıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, matematiği sevdirmek amacıyla açtığı Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi’nden 120 çocuk faydalanıyor.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, birçok çocuğun fobi olarak gördüğü matematiği sevdirmek amacıyla...

Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi 120 çocukla açıldı
20 Mart 2017 - 12:57

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, matematiği sevdirmek amacıyla açtığı Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi’nden 120 çocuk faydalanıyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, birçok çocuğun fobi olarak gördüğü matematiği sevdirmek amacıyla Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi açtı. Atölyeden 120 çocuk yararlanırken, eğitimler hafta içi veriliyor. Daha çok soyut kavramlar üzerinden öğretilmeye çalışılan matematiği, daha iyi aşılamak için atölyede çocukların matematik terimlerine dokunmaları ve temas etmeleri sağlanıyor. Çocukların sayısal zekalarını geliştirmek ve matematiği sevdirmek için atölyede yer alan akıl oyunları da öğretiliyor. Çocuklar, günlük 3 saat olmak üzere haftada 15 saat Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi’nde destek eğitimi görüyor.

Başarılı performans gösteriyorlar

3, 4, 5, 6, 7 ve 8 sınıf öğrencilerinin faydalandığı Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi, 7 ve 8 sınıf öğrencilerine salı ve çarşamba günleri TEOG’a yönelik matematik ve fen derslerinde destek eğitimi veriyor. 3,4,5 ve 6’ıncı sınıf öğrencileri ise, pazartesi ve perşembe günleri akıl oyunları oynama şansı yakalıyor. Çocuklar, cuma günleri de soru çözüyor. Çocuklar, atölye sayesinde matematik derslerinde daha başarılı performans gösteriyor.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum