Reklam
Reklam

"Suyumuzu tasarruflu kullanalım"

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, 22 Mart Dünya Su Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda, herkesi canlıların yaşamsal kaynağı olan suyu tasarruflu kullanmaya çağırdı.Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı...

"Suyumuzu tasarruflu kullanalım"
22 Mart 2017 - 19:03

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, 22 Mart Dünya Su Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda, herkesi canlıların yaşamsal kaynağı olan suyu tasarruflu kullanmaya çağırdı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Suyun, dünya üzerindeki tüm canlılar için yaşamsal bir kaynak olduğunu, susuz bir yaşamın düşünülemeyeceğini belirten Atilla, mesajında “Küresel ısınmaya bağlı iklim değişikliklerinin görülmeye başlandığı bölgemiz, ülkemiz ve dünyamızda; nehir, çay, dere, göl gibi yeraltı ve yer üstü tüm su kaynaklarını her zamankinden daha fazla korumamız gerekiyor. Suyun tasarruflu kullanılması ve su kaynaklarının korunması için hepimize çok önemli görevler düşmektedir. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak, su kaynaklarının korunması, suyun bilinçli tüketilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Suyumuza sahip çıkalım, suyu boşa akıtmayalım, kaçak su kullananlara izin vermeyelim. Suyumuzu içelim, israf etmeyelim. 22 Mart Dünya Su Günü’nün; tüm canlıların ortak yaşamsal kaynağı olan su kaynaklarımızın korunmasına, suyumuzu bilinçli kullanmamıza vesile olmasını diliyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum