Reklam
Reklam

İYİ PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI Z.BAHADIR BAYRAÇ'IN 5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ AÇIKLAMASI

"Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde, siyasi hayatta hak ettiği rolü üstlenebilmeleri için 5 Aralık 1934 yılında Anayasa ve Seçim Kanunundaki yasa değişikliğiyle kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmiştir.

İYİ PARTİ KARAMAN İL BAŞKANI Z.BAHADIR BAYRAÇ'IN 5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ AÇIKLAMASI
05 Aralık 2018 - 10:29

Bir  çok ülkeden seneler önce kadınlarımıza seçme seçilme hakkının verilmesi bizler için her zaman gurur kaynağı olmuştur. Dünyada hiç bir   milletin kadını, "Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar hizmet gösterdim" diyemez.


Doğu Türkistan başta olmak üzere, Türk coğrafyasında açlıkla ve  zulümle boğuşan dünyanın yoksul diyarlarındaki kadınların çaresizliklerine ortak oluyor,  Türk tarihinde millet, vatan, bayrak, devlet ve bağımsızlık için canlarını ortaya koyan vatansever kadınlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.


Bu gün, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 84'üncü yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle 5 Aralık Kadın Hakları Günü'nü en içten dileklerimle kutlarken,  azimli, fedakâr kadınlarımızı saygı ve minnetle selamlıyorum.''

Z. Bahadır BAYRAÇ

İL BAŞKANI


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum