"Düzce Kabağı Lezzet Şenliği" Başladı

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce Üniversitesinin katkı ve destekleriyle Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi organizasyonu ile bu yıl birincisi düzenlenen “Düzce Kabağı Lezzet Şenliği” Cedidiye Meydanında başladı.

11 Ocak 2019 - 15:24

“Düzce Kabağı Lezzet Şenliği”ne Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Milletvekillerimiz Fahri Çakır, Ümit Yılmaz, Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, Düzce Belediyesi Başkanı Dursun Ay, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı “Düzce Kabağı Lezzet Şenliği”nde yaptığı açıklamada “Valiliğimiz, Düzce Üniversitemiz, Düzce Belediyemiz ve Kent Konseyi Kadın Meclisimiz ile birlikte Düzce’de Kabak Festivalinin ilkini gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren bu festivalimiz geleneksel hale gelecek. Biraz daha ekim, kasım ayına çekmek suretiyle katılımında daha fazla olduğu bir şenlik havasında inşallah bunu yapacağız. Düzce’miz kabak üretimiyle önemli durumda ama çok fazla bilinmiyor. Ülkemiz de kabak üretiminde miktar olarak hem de kalite olarak 3. sıradayız. Amacımız Düzce Kabağını ülkemizin tamamına ve dünyaya tanıtmaktır.” ifadelerinde bulundu.
Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyelerini “Düzce Kabağı Lezzet Şenliği” kapsamında açılan stantları gezdi. Sayın Valimiz vatandaşlarımıza kabak tatlısı ikramında bulundu.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum