Reklam
Reklam

Edirne'de İstihdam Fuarı 2017

Edirne Çalışma ve İş Kurumu ve Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi işbirliğiyle İstihdam Fuarı düzenlendi.

23 Mart 2017 - 17:05

Edirne Çalışma ve İş Kurumu ve Trakya Üniversitesi Kariyer Merkezi işbirliğiyle İstihdam Fuarı düzenlendi.

22 Mart tarihinde Balkan Kongre Merkezinde gerçekleştirilen fuara Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Prof. Dr. Mümin Şahin ile İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Oğuz Kafa, il müdürleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan fuarın açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Oğuz Kafa, fuar ile öğrencilerin iş gücü piyasası ve mezuniyet sonrasında istihdam olanaklarının neler olacağından bahsetti.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilerle birlikte işvereni bir üniversite çatısı altında buluşturmaktan memnun olduğu belirterek katılım sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, işsizliğin yalnızca Türkiye’nin değil bütün dünyanın önemli sorunlarından birisi olduğunu belirtti. İş gücü ve çalışma hayatı hakkında bilgi veren Mehmet Ali Özkan, "Hedeflerini çok iyi belirlemeniz gerekiyor. Kendi niteliklerinize uygun, yapabileceğiniz ve sevdiğiniz bir iş hedefleyin. Ortada bir kilit varsa anahtarı siz olun" dedi. Özkan, ayrıca İŞKUR olarak öğrencilere iş alanlarıyla tanışmaları için destek olacaklarını belirtti.

Edirne Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, valilik olarak il genelinde işsizliği azaltmak için projeler uyguladıklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan çalışma hayatında milli istihdam seferberliği içerisinde proje yürüttüklerini ifade etti. Vali Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu ise, bu gibi fuarların iş gücü arzı ile talebini karşılıklı çıkarlarla buluşturmayı ve işsizliği azaltmayı hedeflediğini belirterek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Konuşmalardan sonra protokol tarafından, açılış kurdelesinin kesiminin ardından fuarda açılan stantlar gezildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum