İl Müdürü Kuntoğlu, KMÜ Çocuk Üniversitesini Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde açılan Çocuk Üniversitesini ziyaret etti.

İl Müdürü Kuntoğlu, KMÜ Çocuk Üniversitesini Ziyaret Etti
24 Ocak 2019 - 11:10

İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, KMÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cihat Abdioğlu ve Çocuk Üniversitesi eğitmenlerinden 2019 Kış Okulu programıyla ilgili bilgiler aldı.
İlk kez, bir haftalık eğitim-öğretim programı ile yarıyıl tatilinde öğrencilere kapılarını açan Çocuk Üniversitesinde 20 ortaokul ve 10 ilkokul öğrencisinin programa dâhil olduğunu belirten Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Abdioğlu, “Öğrencilere yönelik STEM ve robotik uygulamaları, akıl ve zekâ oyunları, model uçak atölyesi, sanat atölyesi, kurabiye atölyesi, drama atölyesi ve ritim kursunun yanı sıra çeşitli bilimsel, kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştirilecek.” dedi.
İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren ilgi ve becerileri doğrultusunda bilimsel çalışmalardan kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerde bulunmasının önemine değinerek ileriki dönemler açısından çalışmaların güzel bir başlangıç olduğunu belirtti. Kuntoğlu, Çocuk Üniversitesi çalışmalarında Cihat Abdioğlu’na ve eğitmenlere başarılar diledi.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum