MEB'DEN ÖĞRETMEN EĞİTİMİ VE SEMİNERİ

MEB'DEN ÖĞRETMEN EĞİTİMİ VE SEMİNERİ

MEB'DEN ÖĞRETMEN EĞİTİMİ VE SEMİNERİ
20 Eylül 2019 - 15:42 - Güncelleme: 20 Eylül 2019 - 16:12

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması" projesi, üç farklı tarihte yürütülen Öğretmen Eğitimi ve Seminer Günleri çalışmasını tamamladı.

Erasmus+ Programı ile desteklenen proje kapsamında test hazırlama teknikleri, Türkçe dört temel dil becerisinin kazandırılması ile ilgili eğitimlerin ardından projenin son grup çalışması olarak okul yöneticilerine Doç. Dr. Ercenk Hamarat, Dr. İsmet Kesen ve Dr. Mustafa Altunel tarafından “Eğitime Dair Güncel Gelişmeler” konulu seminer gerçekleştirildi.

İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında İl Müdürü Kurt, yeni eğitim öğretim yılına eğitmen eğitimleriyle başladıklarını ifade ederek bu tür eğitimlerin yıl boyu devam edeceğini belirtti. Kurt, programa katılarak destekleri sebebiyle sunum yapacak misafirlere teşekkür etti.

Ardından sözü alan SETA Eğitim ve Sosyal Politikalar Direktörlüğü Araştırmacısı Doç. Dr. Ercenk Hamarat, eğitime dair dünyada ve ülkemizdeki gelişmelerle ilgili bilgiler verdi.

Doç. Dr. Ercenk Hamarat, Dr. İsmet Kesen ve Dr. Mustafa Altunel; veri temelli yönetim, teknolojik gelişmeler odağında yapay zeka ve eğitime etkileri, eğitim yöntemleri, 21. yüzyıl eğitim becerileri, proje temelli eğitim, eğitim politikaları ve iletişim konularında okul yöneticilerine bilgiler aktarırken soru cevaplarla sohbet havasında sunumlarını gerçekleştirdiler.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum