Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ ESER'DEN PROF. DR. ÖMER DİNÇER İMAM HATİP ANADOLU LİSESİNE ZİYARET

Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser,Avustralya İstanbul Başkonsolosu JeffieKaineile Prof. Dr. Ömer Dinçer İmam Hatip Anadolu Lisesini ziyaret ederek okulda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

MİLLETVEKİLİ ESER'DEN PROF. DR. ÖMER DİNÇER İMAM HATİP ANADOLU LİSESİNE ZİYARET
11 Ekim 2019 - 15:53

Ziyarette,İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser’e veAvustralya İstanbul Başkonsolosu JeffieKaine’yeokulda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
İl Müdürü Mehmet Çalışkan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Bilimin Sultanları Seninle projesi kapsamında kurulan ‘Bilime Yön Veren İslam Bilginleri Atölyesi’ ve Avustralya Büyükelçiliği tarafından desteklenen Hayal Et, Keşfet ve Üret projesi kapsamında kurulan 3D Tasarım Atölyesinde öğrencilerin yeni ufuklara yelken açtığını ifade etti.
İl Müdürü Çalışkan, “Bilimin Sultanları Seninle projesi kapsamında kurulan atölyede on İslam bilim adamının hayatı ve bilim dünyasına katkılarının son teknoloji kullanılarak öğrencilere tanıtılması amaçlanmıştır. Atölyede, özel yazılımlı sanal gerçeklik gözlüğü ile İslam medeniyetinde bilime yön vermiş bilim insanlarının eserleriyle öğrencilere tanıtılıyor” dedi.
Bir diğer örnek proje olan Avustralya Büyükelçiliği tarafından desteklenen Hayal Et, Keşfet ve Üret projesi kapsamında Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde 3D Tasarım Atölyesi kurulduğunu söyleyen Çalışkan,“Her biri farklı özelliklerde olan dört adet 3D yazıcı ve ahşap işleme seti bulunan atölyede; öğrenciler hayal ettiklerini kodlama, robotik bilgilerini kullanarak tasarladıkları 3 boyutlu materyalleri somut ürüne dönüştürebilme fırsatı yakalıyorlar” diye konuştu.
Ziyaret sonrası izlenimlerini paylaşan İstanbul Başkonsolosu JeffieKaine çağın gerekliliği ile donatılmış sınıflara hayran kaldığını belirterek Avustralya Büyükelçiliği tarafından desteklenen proje kapsamında yürütülen çalışmaların genişletilerek devam etmesi gerektiğini söyledi.
Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser ise Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlemiş olduğu hedeflere ulaşılması için eğitim camiasının önemli bir misyon üstlendiğine dikkat çekerek bu hedeflere ulaşmak için devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini ifade etti.
Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum