Özel Öğrencilerin Özel Materyalleri Okullarda

Özel Eğitim Materyalleri, Özel Öğrencilere Teslim Edildi

Özel Öğrencilerin Özel Materyalleri Okullarda
15 Mart 2019 - 13:00

Engelli bireylerin hak ettikleri yaşam düzeylerine ulaşabilmeleri ve bunu sağlayacak nitelikte eğitim imkânlarından yararlanabilmeleri adına Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen ‘Özel Çocuklara Özel Materyaller’ projesi kapsamında üretilen özel eğitim materyalleri Karaman’daki özel eğitim sınıfı öğrencilerine teslim edildi.
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan´ın eşi Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan´ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Özel Çocuklara Özel Materyal Projesi”nin tanıtımı 6 Şubat Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilmişti. 7 bölgeye dağıtımı başlanan materyaller 7 Şubat 2019 tarihinde de Karaman’a ulaşmıştı. Proje kapsamında Karaman’a gelen materyaller önce Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından teslim alındı ve Karaman’daözel eğitim sınıfı bulunan tüm okullara teslim edildi. 
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ‘Özel Çocuklara Özel Materyaller’ sloganı ileyola çıkılarak özel öğrencilerimize yönelik materyal üretimini gerçekleştirmek amacıyla 2018 yılında bir çalışma başlatıldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu,  projenin öğrencilerin öğrenme ve üretme süreçlerini zenginleştirmeyi hedeflediğini söyledi.
İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Bu çalışmada, alanda en çok ihtiyaç duyulan materyaller temel alındı. Üretilen bu materyallerin tasarımları Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapıldı ve 100 farklı çeşit olmak üzere toplamda 143 bin materyal seti hazırlandı. 6 Şubat 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde tanıtım faaliyeti gerçekleştirildi. Bu kapsamda törenle uğurlanan ve 81 ilde öğrenim gören özel çocuklarımızın okullarına gönderilmek üzere yola çıkan tırla 7 Şubat 2019 tarihinde Karaman’a ulaşan malzemelerin merkez ve ilçelerde hafif ve orta-ağır düzeyde zihinsel yetersizliği ve otizmi olan bireylere yönelik hizmet veren özel eğitim sınıfları ile özel eğitim okullarına dağıtımı yapıldı. Tüm engelli öğrenciler için okullarımızı dünya standartlarında eğitim materyalleri ile donatarak okullarımızın kapısını mutluluğa açmayı hedefleyen ve alanında ilk bu çalışmaya vesile olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan olmak üzere projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Okullarda dağıtımı yapılan materyalleri alan özel öğrencilerin yaşamış olduğu mutluluk görülmeye değerdi.  
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum