Reklam
Reklam

Prof. Dr. Murat Günaydın Eğitim Liderlerine Etkili İletişimin İpuçlarını Anlattı

Prof. Dr. Murat Günaydın’dan tarafından anlatılan Etkili İletişim konulu konferans yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Murat Günaydın Eğitim Liderlerine Etkili İletişimin İpuçlarını Anlattı
11 Aralık 2018 - 15:01

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen konferans öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ve Prof. Dr. Murat Günaydın, Karaman Valisi Sayın Fahri Meral’i makamında ziyaret etti.
Ziyarette Prof. Dr. Murat Günaydın Karaman Valisi Sayın Fahri Meral’e yapmış olduğu çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verdi. 
Karaman Valisi Sayın Fahri Meral ziyaretin ardından Güzel Sanatlar Konser Salonunda gerçekleşen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul yöneticileri ve rehberlik öğretmenleri katıldı.
Program, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun kısa bir selamlama konuşması ile başladı. İl Müdürü Kuntoğlu, eğitim liderlerinin sürekli yenilenmesinin önemine değinerek okul yöneticilerinin ve öğretmenlerin eğitimine ve gelişimine yönelik programların devam edeceğini ifade etti.
İstanbul Teknik Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Murat Günaydın, yüksek lisans ve doktora için 1993 yılında devlet bursuyla gittiği ABD’de yaşadığı iletişime dair hatıralarından bahsederek sunumuna giriş yaptı.
Etkili iletişimde söz, ses ve beden dilinin etki oranına değinen Murat Günaydın, retorikte iletişim, yakınlık ve gerçeklik 3 ana başlığı altında konferansına devam etti. “İletişim koparsa ölüm gerçekleşir.” diyen Prof. Dr. Günaydın, iletişimi sabote eden unsurları sıralayarak bunlardan nasıl uzak durulabileceğini açıkladı.
Mutlu ve başarılı birey ve toplumlar için hayat enerjisinin yüksek olması gerektiğini ifade eden Murat Günaydın, üretken ve gelişen toplum için etik (ahlaklı) yaşamın hangi gereklerinin olduğunu anlattı. Ruhsal ve fiziksel sağlığın, aile ve arkadaşların, iş ve çevre unsurları ile inancın hayata etkilerinden bahsetti.
Prof. Dr. Murat Günaydın, öğleden sonraki oturumda ise katılımcılara mizaçların ve ennegramın iletişim üzerindeki etkilerini anlatarak sunumuna son verdi.
Katılımcıların büyük beğenisini kazanan programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından Prof. Dr. Murat Günaydın’a tablo hediye edildi.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum