kent otel
07 Aralık 2016 Çarşamba 14:08
Teog sonuçları bu dönem ne zaman açıklanacak?

Öğrencilerin eğitim hayatında en çok merak ettikleri konulardan biriside sınav sonuçlarıdır. 8.sınıflar önemli bir sınavın birincisini, 1.dönem teog sınavını yaptılar. Şimdi heyecanla teog sonuçları bekleniyor.

Teog sonuçları OCAK ta açıklanacak. Teog süreci okulların açılmasında bir sonraki eğitim yılının başlamasına kadar devam edin bir süreç. Konu çalışma, sınavların yapılışı, sonuçların açıklanması ve teog puanlarının belirlenmesi derken ortaokul hayatı bitip lise başlıyor. Güzel bir lisede eğitim görmek ise teog sonuçlarının güzel gelmesine bağlı. Teog sonuçları ne zaman açıklanacak? Teog sınavı kasım ayında yapılıyor ve 1.dönem teog sınav sonuçları OCAK ayında açıklanıyor. Öğrenciler karne almadan teog sonuçları e okul vbs sistemi üzerinden açıklanmış oluyor.

Gelişen teknoloji eğitimde de kolaylıklar sağlıyor. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz telefonlar veya pc ile anında öğreniliyor. 8.sınıf teog sonuçları OCAK ayında e okul sisteminde olacak. Teog sınavında öğrencilere 120 soru soruluyor. 2016 2017 eğitim öğretim yılında öğrencilere 90 bin soru arasından seçilen 120 soru yöneltildi. 6 dersten soru çıkmış oldu.

Teog sınavının 2.sis ise nisan ayında yapılıyor. 2.dönem teog sınavı sonuçları ise HAZİRAN ayında öğrencilere duyuruluyor. 1.dönem sona eriyor. 8.sınıföğrencileri sınav sonuçlarını merak etmeye başladılar. Çünkü yaz aylarında teog yerleştirmeleri yapılacak. Binlerce öğrenci teog puanları ile liseye yerleşecek.

Milli Eğitim Bakanlığı her eğitim döneminde teog sınavı yapıyor. Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı sonuçları OCAK ayında e okulda açıklanıyor.

e-karaman.com

Son Güncelleme: 07.12.2016 14:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ÖMER 2016-12-07 16:09:52

teog sınavı ocakta açıklanıyor..