kent otel
14 Aralık 2016 Çarşamba 22:43
Teog Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

TEOG sınavı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ismi verilen bir sınavdır. TEOG kısaltılmış halidir. Artık SBS yapılmayacağı için bu sınavın yerine TEOG sınavı yapılır. Bu yeni sistemin amacı, Öğrencinin başarısını, bilgisini anlık bir performansa dayalı ölçmek yerine, geniş biz zaman dilimine yayarak ölçmektir.

SBS ile arasındaki en temel fark bu olarak görülür. Böylece Yerleştirmeye Esas Puan ( YEP ) bu şekilde belirlenecek; Merkezi Yazılı Sınavlar ve Yılsonu Başarı Puanı ile beraber öğrencinin puanı ortaya çıkacaktır.

 TEOG Sınavının Özellikleri

- Merkezi sınavlar, 2 okul gününe yayılarak yapılır ve o günler okullar tatil olur.

 - Kendi sınıflarında girecek öğrencilerin gözetmenleri o sınıfa giren öğretmenler olamaz.

 - Geçerli bir mazeret ile sınavı kaçıran öğrencilere belirlenen bir hafta sonunda telafi sınavı yapılır. Ancak bu 1 kereye mahsus yapılır.

 - Öğrenciler bir dönemde matematik, Türkçe, fen ve yabancı dil derslerinden 3; din ve inkılap tarihi derslerinden 2 yazılı sınava giriyor.

 -Yanlışların doğruları götürmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

 - Öğrencilerin yerleştirilmesinde % 30 mezuniyet puanı, % 70 TEOG sonucu etkilidir.

 - Kanaat notunun bir etkisi yoktur.

Teog Sonuçları Ne zaman Açıklanacak?

TEOG 1. dönem ortak sınavının ilk oturumu 23 Kasım'da 2. oturumu ise 24 Kasım'da gerçekleştirilmişti. 1 milyon 190 bin 826 öğrenci katılımı olmuştur. MEB' in resmi sitesi üzerinden yayınladığı kılavuza göre sonuçlar Ocak 2017 tarihinde açıklanacaktır. Geçen yıl 18 Ocak tarihinde açıklanmıştı. Mazeret sınavları ise 17 - 18 Aralık tarihlerinde yapılacaktır. Öğrenciler ise sonuçları bir hayli merak etmektedirler. Yakın zamanda açıklanacak olan TEOG sonuçları için yeni okul planları öğrenciler tarafından yapılmaya başlandı desek yalan olmaz. Tüm öğrencilere başlarılar dileriz.

e-karaman.com

Son Güncelleme: 14.12.2016 22:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol