kent otel
30 Haziran 2017 Cuma 14:32
TEOG Yerleştirme Esas Puanları ( YEP ) 2017 açıklandı!

Teog sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı her eğitim yılında düenli olarak iki defa sınav yapıyor. MEB in açıkladığı tarihe göre sonuçlar 30 haziranda öğrencilerin erişimine açılmış olacak.

YEP SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TEOG Yerleştirme Esas Puanları öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ''Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş'' yapmaları gerekiyor.

TEOG YEP PUANLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 2017

Öğrenciler tatile girdi. 26-27 Nisan'da gerçekleştirilen TEOG ikinci dönem sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından merakla beklenen Yerleştirmeye Esas Puanları'nın açıklanacağı tarih yaklaşıyor. Tercih işlemlerinden önce açıklanan YEP puanları MEB üzerinden açıklanacak. 2017 TEOG YEP puanları 30 Haziran 2017 tarihinde ilan edilecek. Öğrenciler sistem üzerinden gelişmeleri takip edebilecekler.

TEOG YEP PUAN 2017 HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Puanları sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ODSGM) resmi internet sitesinde YEP puan hesaplama sistemi bulunuyor. YEP puan hesaplama yapabilmek için öncelikle https://odsgm.meb.gov.tr/ adresine girmeniz gerekiyor. Sitenin anasayfasında üst kısımda yer alan "YEP Hesapla" sekmesine tıkladıktan sonra ekrana gelen pencerede; 1. dönem ortak sınavlar sonuçları, 2. dönem ortak sınavlar sonuçları, 6., 7., ve 8. sınıf yıl sonu başarı puanını girdikten sonra YEP puanları hesaplanacaktır.

Teog öğrenciler için çok önemli. Çünkü bir sonraki okul hayatlarını etkileyen bir süreç. Okulların açılması ile başlayan süreç bir sonraki eğitim sürecinin başlaması ile sona eriyor. Teog puanları ne kadar yüksekse öğrenciler için o kadar faydalı.

Son Güncelleme: 30.06.2017 14:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol