kent otel
Hasan Özen
Hasan Özen
25 Aralık 2018 Salı 12:05
TÜGVA ile İş Birliği Protokolünün İmzaları Atıldı

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Gençlik Vakfı Karaman İl Temsilciliği iş birliğinde temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere millî, manevi, ahlâkî, insani ve kültürel değerlerin kazandırılması amacıyla kulüp çalışmaları, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif, akademik, mesleki, bilimsel ve teknolojik etkinlikler; proje çalışmaları, yarışmalar ile ilgili usul ve uygulamaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
Protokol imza törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, TÜGVA Karaman İl Temsilcisi Adnan Koyuncu ve TÜGVA yönetim kurulu üyeleri katıldı.
“Öğrencilerimizin geleceğine sağlam adımlarla yol alabilmesi açısından önemli bir protokol”
Atılan imzalar sonrası konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, sivil toplum kuruluşları ile yapılan iş birliğine dikkat çekerek öğrencilere millî, manevi ve ahlâkî değerlerin kazandırılması noktasında, imzalanan protokolün önemli olduğunun altını çizdi.  Kuntoğlu, “2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda ve 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde yetişen öğrencilerimizin geçmişimizden güç alarak, milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek geleceğimize sağlam adımlarla yol alabilmesi açısından önemli bir protokol. İmzalanan protokol iki taraf için de hayırlara vesile olur” diye konuştu. 
İmzalanan protokolün içeriği hakkında bilgiler veren TÜGVA Karaman İl Temsilcisi Adnan Koyuncu protokol kapsamında ortaokullarda ‘Medeniyet ve Değerler Kulübü’ liselerde ise ‘Medeniyet ve Düşünce Kulübü’ adıyla kurulan kulüplerin, sosyal ve kültürel alanlarda ortak faaliyetler gerçekleştirileceğini ifade etti. 
“Protokol kapsamında öğrencilere yönelik medeniyet düşüncesi alanlarında yarışmalar düzenlenecek”
Adnan Koyuncu, “İmzalanan protokol ile öğrenciler değerler eğitimi, tematik kamp çalışmaları, tematik proje çalışmaları ile gezi, seminer, konferans, söyleşi, atölye çalışması gibi etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca yine protokol kapsamında öğrencilere yönelik medeniyet düşüncesi alanlarında yarışmalar düzenlenecek olup, medeniyet tarihini, mimarisini ve öncü şahsiyetleri tanımaya yönelik eğitimler, bilim ve teknoloji konulu proje, yarışma ve eğitim çalışmaları ile kaligrafi, ebru, hat, tezhip alanlarında öğrencilerimiz eğitimler alacak. Bu imkanı bizlere sağladığı için İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mevlüt Kuntoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi. 
Protokol imza töreni, günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi. 
 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol