Reklam
Reklam

Ak-Kim ve KidZania'dan çocuklar için işbirliği

Ak-Kim ve KidZania çocuklara bilimi sevdirecek yeni bir işbirliğine gitti. KidZania’da açılan Ak-Kim Bilim Kimya Laboratuvarı sayesinde bilime meraklı çocuklar kimyagerliği deneyimleyebilecek.Türkiye’nin önemli kimyasal madde üreticilerinden...

Ak-Kim ve KidZania'dan çocuklar için işbirliği
13 Mart 2017 - 12:19

Ak-Kim ve KidZania çocuklara bilimi sevdirecek yeni bir işbirliğine gitti. KidZania’da açılan Ak-Kim Bilim Kimya Laboratuvarı sayesinde bilime meraklı çocuklar kimyagerliği deneyimleyebilecek.

Türkiye’nin önemli kimyasal madde üreticilerinden Ak-Kim, KidZania işbirliği ile bilim meraklısı çocuklar için bilim kimya laboratuvarı kurduğunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre; KidZania’da kurulan bilim kimya laboratuvarında kimyagerliği deneyimleme şansı elde eden çocuklar, eğitim aldıktan sonra önlüklerini giyerek gerçek deneyler yapabilecek. Çocuk kimyagerler bir kimya laboratuvarında hangi malzemelerin kullanıldığını, kimyanın olmazsa olmazı periyodik tabloyu, kimya dünyasına büyük katkılar yapmış bilim insanlarını öğrenecek. Çocuklar, çalışmalarının karşılığında KidZania’nın yerel para birimi olan KidZos kazanacak.

Çocuklara kimyayı sevdirmeyi hedeflediklerini söyleyen Ak-Kim Kimya Genel Müdürü Onur Kipri, "Bu laboratuvarda vakit geçiren çocuklarımızın kimya bilimini tanımasını, sevmesini ve kimyanın günlük hayatımızın içinde ne denli yer aldığını anlamasını arzu ediyoruz. Çocuklarımızın arasından ileride Aziz Sancar gibi bilim insanlarının çıkmasını umuyoruz. Bu laboratuvarda deney yapma şansını yakalayan çocuklar kimyanın eğlenceli yanlarını keşfedecek" diyerek bu işbirliği ile ilgili duygularını aktardı.

Kidzania Genel Müdürü Ebru Timur ise laboratuvarda, aktivite süresince kullanılacak tüm malzemelerin çevre ve insan dostu maddelerden seçildiğini belirterek, "Ak-Kim ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği neticesinde iş ortaklarımızın sayısı 32’ye yükselmiş oldu. İnanıyorum ki bu işbirliği bilime meraklı çocukları teşvik edecek ve çocuklara kimyayı sevdirecek" şeklinde konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum