kent otel
23 Şubat 2017 Perşembe 16:37
Geleceğin teknolojileri bu fuarda sergilenecek

Deutsche Messe AG Kıdemli Başkan Yardımcısı Marc Siemering, dünyanın dört bir yanından katılımcıların yer alacağı Hannover Messe 2017 fuarının; Endüstriyel Otomasyon, Hidrolik-Pnömatik ve Akışkan Gücü Sistemleri, Dijital Fabrika, Enerji, Basınçlı Hava ve Vakum Teknojileri (ComVac), Endüstriyel Yan Sanayi ve Araştırma&Teknoloji bölümlerini kapsayacağını anlattı. Fuar boyunca yaklaşık 70 ülkeden 6.500 şirket, 80 ülkeden 200.000 ziyaretçiye ürünlerini ve hizmetlerini sunacak.

’Dünyada 16, Avrupa’da ise 6. büyük ekonomiye sahibiz’’

İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu ise konuşmasında‘’ Almanya’daki farklı sektörlerden çeşitli fuarlara her yıl ülkemizden çok yoğun bir ilgi oluyor. Bir yandan Avrupa’yla olan dış ticaretimiz, diğer yandan özel olarak Almanya’yla derin ve köklü ekonomik ilişkilerimiz burada çok önemli rol oynuyor. Türkiye hem büyüme dinamikleri ve piyasadaki fırsatlar hem de dışa açılma ve yurtdışı yatırımlar noktasında adeta bir merkez ülke konumunda. Dünyadaki 16. Avrupa’daysa 6. büyük ekonomiye sahibiz. Biz bu gücü ve potansiyeli uluslararası fuarlarda küresel vitrinlere taşıyoruz’’ dedi.

‘’Fuarda her yıl metrekare ve katılımcı sayımız artıyor’’

Hannover Messe fuarının Türk şirketleri için çok önemli olduğunu da vurgulayan Topçu sözlerine şöyle devam etti ; ‘’ Hannover Messe fuarı dünyanın en büyük sanayi fuarı. 1992 yılından beri Türkiye milli katılım organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Yıllar içerisinde devam eden milli katılım organizasyonumuz, yakın zamana geldiğimizde Türkiye sanayisinin gelişmesi ile birlikte çeşitli salonlara ve sektörlere dağılmıştır. 2014 yılında 1.200 metrekarede 40 firmayla, 2015 yılında 954 metrekarede 45 firmayla, 2016 yılında ise 2000 metrekareyi aşan alanda 73 firmayla katılım sağladık. Bireysel katılımları da eklediğimizde katılımcı firma sayısı 134’ü buldu.2017 yılında ise şu ana kadar Türkiye'den 169 katılımcı 6.706 metrekarelik toplam alan için rezervasyonunu gerçekleştirdi.’’

Türk yatırımcılara seslenen Topçu ‘’ Türkiye’nin giderek yükselen ekonomisini, gelişen sanayisini, sektörde tercih edilir niteliklerini ve büyümeye açık gücünü gelin tüm dünyaya gösterelim’’ dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol