Reklam
Reklam

Turkcell ve Saran Holding'den işbirliği

Saran Holding’in spor kanalı S Sport’un, Turkcell TV+ izleyicisiyle buluşacağı açıklandı.Turkcell ve Saran Holding işbirliği ile Premier Lig, NBA, Formula 1 gibi birçok spor organizasyonunun resmi haklarının sahibi S Sport’un, Turkcell TV+’ta...

Turkcell ve Saran Holding'den işbirliği
17 Mart 2017 - 12:37

Saran Holding’in spor kanalı S Sport’un, Turkcell TV+ izleyicisiyle buluşacağı açıklandı.

Turkcell ve Saran Holding işbirliği ile Premier Lig, NBA, Formula 1 gibi birçok spor organizasyonunun resmi haklarının sahibi S Sport’un, Turkcell TV+’ta yayın hayatına başlayacağı duyuruldu. Turkcell’den yapılan açıklamada, TV Turkcell TV+’ın HD kanalları arasında yerini alan S Sport’ta Formula 1’den NBA’ya, Çin Futbol Ligi’nden İngiltere Premier Ligi’ne kadar kadar dünyanın en çok takip edilen spor karşılaşmaları ve organizasyonları naklen yayınlanacağı bildirildi. Ayrıca, Turkcell’in televizyon, bilgisayar, cep telefonu ve tabletten izlenebilen kişisel televizyon platformu Turkcell TV+’ta kaydet, geri al-izle gibi seçeneklerle dünyaca ünlü spor organizasyonlarının tekrar tekrar izlenebileceği belirtildi.

“18 Mart’ta yayın hayatına başlıyor”

Konuya ilişkin açıklama yapan Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, “Dünyanın en önemli spor organizasyonlarını bünyesinde toplayan Premium içerikli spor kanalımız S Sport, 18 Mart 2017 tarihi itibariyle yayın hayatına başlıyor. Kanalımızın Türkiye’deki spor sevgisinin ve kültürünün gelişimine doğrudan ve en etkili şekilde hizmet edeceğine dair inancımız sonsuzdur. Bu hedefimize dijital yayın platformlarının yanı sıra, Turkcell gibi ülkemizin küresel nitelikteki en önemli markası ile beraber yürümekten büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Turkcell TV+ ekranlarında buluşmak dileğiyle” dedi.

“Turkcell TV+ spor yayıncılığında güçlü adımlarla ilerliyor”

Turkcell ile sporun çok uzun zamandır birlikte anıldığını ve bundan mutluluk duyduklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Turkcell TV+ ile özellikle spor yayıncılığı konusunda zengin içerikleri, güçlü fiber ve 4.5G teknolojilerimizle destekleyerek, müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmak istiyoruz. Türkiye’de spor yayıncılığının en güçlü markalarından olan Saran Holding ile yaptığımız anlaşmalarla spor içeriğimizi daha da zenginleştirdik. Son 1 yılda müşterilerimiz spor müsabakalarını mobil cihazlarından izlemeyi alışkanlık haline getirdi. Geçtiğimiz yıl Turkcell TV+ kullanıcılarının 7 dakika olan mobil TV izleme ortalamaları, geldiğimiz noktada 45 dakikaya kadar çıkmış durumda. En heyecanlı futbol maçlarının yanı sıra, sporseverler sporun her dalını bundan sonra Turkcell TV+’ta yüksek görüntü kalitesiyle S Sport kanalından izleyebilecekler” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum