kent otel
28 Ekim 2016 Cuma 08:38
Yatırım Grupları İTÜ Çekirdek İçin Güçlerini Birleştirdi

 İTÜ ARI Teknokent’in yeni nesil girişimcilerin yetişmesine olanak tanıyan ön kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek, girişimcilik yarışması Big Bang’i 5. kez düzenliyor.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, 12 Kasım günü gerçekleştirilecek etkinlik öncesigirişimleri daha fazla desteklemeye çağıran İTÜ ARI Teknokent’ecevap ise yatırım gruplarından geldi. Türkiye’nin önde gelen yatırım grupları TR Angels, Diffusion Capital Partners, 500 Startups, BIC Angels, Proline Ventures, Telos Angels, Vestel Ventures, Şirket Ortağım, Bluecap Ventures ve Arıkovanı girişimcilere yatırım yapma sözüyle İTÜ Çekirdek sürecine katılmış oldu.

Big Bang 2016 finaline kalacak 20 girişim böylelikle hibe olarak dağıtılacak 1 milyon TL nakit ve 2 milyon TL değerinde olmak üzere toplam 3 milyon TL tutarındaki ödülün yanı sıra yatırımcılardan ekstra olarak yatırım alma imkanına sahip olacak.

Yatırım grupları İTÜ Çekirdek’in yanında

İTÜ Çekirdek BigBang 2016 sürecine destek veren yatırımcı grupların, girişimciler açısından ayrıca heyecan yarattığını belirten İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Deniz Tunçalp konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:

 “Dünyanın en iyi 18 kuluçka merkezinden biri durumunda bulunan İTÜ Çekirdek ile 5 senedir aralıksız bir şekilde Big Bang’i düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Big Bang’e katılan pek çok girişimci aldıkları yatırımlarla projelerini ticarileştirilebilir ürünler haline getirmeye bir adım daha yaklaştı. Örneğin sadece bu sene içerisinde İTÜ Çekirdek’ten8 ekip, melek yatırımcılar, yatırım ağları ve risk sermayesi şirketlerinden 7 milyon TL’lik yatırım aldı.

Her zaman yakın iletişimde olduğumuz yatırım gruplarının, Big Bang’e katılımı, daha fazla girişimcinin desteklenmesini sağlayacak. Hali hazırda bulunan kaynaklarımız ve sponsorlarımızla oluşturduğumuz 3 milyon TL tutarındaki ödül, yatırımcı grupların da eklenmesiyle hiç tahmin etmediğimiz seviyelere çıkabilir. Bu durum, Big Bang sahnesine çıkacak girişimcilerimize de ayrıca motivasyon sağlıyor. İTÜ ARI Teknokent olarak İTÜ Çekirdek ve diğer projelerimizle girişimcileri, ulusal ve uluslararası yatırımcılarla buluşturmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Big Bang 2016 bu yıl 12 Kasım Cumartesi günü, saat 17.00’de İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

 İsmail Ethem TABORU

Son Güncelleme: 28.10.2016 08:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol